AKDOĞAN SAHAYA İNDİ

İYİ Partiden aday adaylığı başvurusu yapan eski Kırıkkale Belediye Başkanı ve eski TSO Başkanı Cemalettin Akdoğan saha çalışmalarına başladı. Cumartesi Pazarında esnaf ve vatandaşlarla buluşan Akdoğan halktan olumlu tepkiler aldı.

ESNAF ZİYARETLERİ YAPTI

Ekibiyle birlikte esnaf ziyaretleri yapan Akdoğan, vatandaşlarla uzun uzun sohbet etti. Vatandaşların dertlerini dinleyen ve İYİ Parti iktidarında bütün sorunların aşılacağını belirten Akdoğan vatandaşlara “Türkiye’nin değişime ve umuda ihtiyacı var.” Dedi.

 Vatandaşlarla ve esnafla sohbet eden Akdoğan, Türkiye’nin umudunun İYİ Parti ve Genel Başkanı Meral Akşener olduğunu ifade ederek “Türkiye’de değişim kaçınılmaz. Vatandaşlarımızın bütün umudu partimiz olan İYİ Parti ve Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’dir.” 15 Mayıs sabahı doğan güneş Türkiye’miz için doğacak, inşallah ülkemizin güneşi hiç batmayacak” ifadelerini kullandı.

HAYAT ÇOK PAHALI

Esnaf ziyaretleri kapsamında alışveriş yapan vatandaşlar ve satış yapan esnaflarla konuşan Akdoğan, halkın hayat pahalılığından şikayet ettiğini vurgulayarak “Esnafımızla konuşuyoruz. Pahalılıktan şikayetçiler, girdi maliyetlerinin çok arttığını bunun fiyatlara yansıdığını ve vatandaşın alışveriş yapamadığını söylüyorlar. Vatandaşımızla konuşuyoruz pazar fiyatlarının çok yüksek olduğunu sadece yaşamlarını idame ettirecek kadar alışveriş yapabildiklerini belirtiyorlar. Enflasyon almış başını gidiyor esnafımız mağdur, insanlarımız mağdur. Üreticiden enerji, mazot, gübre ve tohum gibi ürünlerden vergi alınmamalı. Girdi maliyetleri düşmeden hayat pahalılığı azalmaz, asgari ücrete yapılan her zam hayat pahalılığına neden olur, alım gücünü artırmaz.” İfadelerini kullandı.

HALKTAN BÜYÜK İLGİ

Vatandaşlarla uzun süre sohbet eden ve dertlerini dinleyen İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Cemalettin Akdoğan vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Vatandaşlar Akdoğan’a sorunlarını anlatırken en çok Pazar fiyatlarından şikayetlerini dile getirdi. Akdoğan’a aday ol yanında olacağız sözünü veren vatandaşlar, “Türkiye’nin birinci gündem maddesi ekonomi olması gerekirken ekonomi hariç her şey konuşuluyor. Alım gücümüz yok ama televizyonlarda hiç yer almıyor. Halkın gerçek gündemiyle ilgilenecek bir iktidar, halkın gerçek gündemini dile getirecek milletvekilleri istiyoruz” dedi. Vatandaşların şikayetlerini dinleyen Akdoğan “İnşallah her şey iyi olacak. Biz halkın sorunları için yola çıktık. Bizim milletimizden başka hiçbir gündemimiz olmayacak” dedi.

Editör: HABER MERKEZİ