Zeytinburnu Belediye Başkanlığı'ndaki başarılı yılları sonrası Beykoz'a Belediye Başkanı seçilen, tüm tecrübesini Beykoz'a harcayan, adeta tecrübesini Beykoz'da taçlandıran Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın...

Evet,  bugünkü yazımı Sayın Başkana ayırmak istedim. Gazetecilik yıllarımın büyük bir kısmını siyasi yazılarla geçiren, uzun süredir ise siyasi yazılar yazmayan birisi olarak Beykoz'da gördüklerim, duyduklarım sonrası uzun bir aradan sonra siyasi bir yazı kaleme almayı üzerimde bir vebal gibi hissettim. Hiç tanımadığım, yüz yüze gelmediğim, telefonda dahi konuşmadığım bir insanı, bir siyasetçiyi kaleme aldığımı yazımın başında bilmenizi isterim.

Beykoz, şirin bir ilçe. Doğası, coğrafi özelliği ile yaşanılabilir bir yer. İstanbul'un, yüzölçümü olarak en büyük ilçeleri arasında ilk sıralarda. Nüfusu da iki yüz elli bin civarı. Yüzölçümünün büyüklüğü sebebiyle böyle yerlerde belediye hizmeti sunmak çok daha zordur. Belediye hizmetinin her yere ulaşması hem maddi açıdan hem de zaman açısından zor böyle ilçeler için. İşte bu dezavantaj ancak birikimli Belediye Başkanının dokunuşuyla avantaja çevrilmiş. Bunu gerçekleştirebilmiş Sayın Başkan. Seçim öncesi ne söylemişse fazlasını yapmış. Bu, bana ait bir söz değil. Onlarca Beykozludan aynı sözleri duydum. Lokantadaki vatandaştan, esnaftan, cami önünde namaz vaktini bekleyen cemaatten, parkta oynayan çocuklardan... Her yerde Başkanın gayreti, samimiyeti, hizmeti anlatılıyor. Başkan, Beykoz'a bir dokunmuş, tam dokunmuş. Sayın Aydın'ın Beykoz'a yaptığı hizmetleri -sadece duyduklarımı dahi- burada paylaşsam, yazacağım alan kâfi gelmez. O nedenle bana aktarılan hizmetleri tek tek kaleme alamam; çünkü o kadar çok ki... Helal olsun size Başkan! Bir döneme bu kadar hizmeti nasıl sığdırdınız demek geldi içimden. 

Çok belediye başkanı tanıdım ve yapılan hizmetleri gördüm. Eksileriyle, artılarıyla doğrusuna doğru, eğrisine eğri dedim; ama inanın kıymetli okurlarım Beykoz'a bir dönemde yapılan hizmetler beni büyüledi. Başkana ulaşmak isteyip ulaşamayan yok dediler bana. Her sorun anında kendisine ulaşır, çözülür ve sonuçlanır. Bunu duymak öyle kıymetli ki... Düşünün orada yaşayan vatandaş için, seçildiğinde verdiği sözleri ve çok daha fazlasını yerine getiren bir Başkanın ne demek olduğunu. İşte bu, en başta samimiyet ve tecrübe. Duyduklarımı ve gördüklerimi kaleme almazsam kendimi affetmeyeceğim için uzun bir süre sonra siyasi yazı kaleme aldım. Bunu sağlayan sizsiniz Sayın Aydın. 

Sosyal belediyecilik başta olmak üzere, kültürel alanda hizmet belediyeciliğinde, sporda, eğitimde, gençlere verdiği önemde örnek olacak hizmetlerle Beykozlunun gönlünde taht kurmuşsunuz Başkanım. Türkiye'nin her bir yanından özellikle ilk defa seçilecek belediye başkanlarından Beykoz'u incelemelerini ve nasıl bir belediye hizmeti yapıldığını, Başkanın insanların gönlünde nasıl taht kurduğunu görmelerini isterim. Tecrübe, samimiyet, gayret... Tekrar ediyorum, helal size Başkan! Sizi görmeyen, tanımayan bir insan olarak size tebriklerimi, teşekkürlerimi iletiyorum. Gördüklerimi, duyduklarımı yazmamak muhakkak zül olacaktı benim için. Hakkı teslim etme fırsatı verdiğiniz için size teşekkürü bir borç bilirim. Örnek belediyecilik hizmetleri, örnek Başkan Sayın Murat Aydın, Allah gayretinizin ecrini hem dünyada hem de ebedi âlemde size versin. Yolunuz açık olsun!


pusulabet