Uğruna şehitlerin verildiği, göz kırpmadan ölüme gidildiği, arkaya bakmadan canların feda edildiği topraktır vatan.

Çok ama çok zor elde edilen, binlerce şehit vererek kazandığımız bu topraklar, her dönem iç ve dış düşmanlarla mücadele etmek zorunda kalmış ve her defasında bu asil millet şehitler vermek suretiyle vatan toprağının bir karesini dahi iç ve dış düşmana bırakmamıştır.

Zor dönemlerden geçilmiş, geçildi ve de geçilecek. Milletimiz için kolaylıklar her zaman zorluklardan sonra gelmiştir. Zor zamanlarda dik durmak, tüm sıkıntılara göğüs germek ancak bu asil millete yakışır.

Küçük hesap yapanlar, nefislerinin emrinden çıkamazlar. Büyük düşünmek, nefsin vesvesesinden uzak olmak, bireysel değil genel düşünmek gerekir.

Bu ülkeyi sevmek bir davadır. Bir sevdadır onun adı. Bu davaya inanmış insanlara “büyük millet” denir. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir, milletimiz büyük bir millettir.

Büyüklüğümüzün farkına varamayan, kişisel hırslar besleyip aziz milletimizin davasını idrak edemeyenler bu millete en büyük kötülüğü yapmaktadırlar. Bize düşen, ülkemizin büyüklüğünü ve başta savunma sanayi olmak üzere her alanda büyüdüğünü yorulmadan, bire bir herkese anlatabilmektir. Gün daha çok kenetlenme günüdür. Muhafazakâr ve milliyetçi bu toplum, dün olduğu gibi bugün de iç ve dış düşmanlara karşı yine galip gelmesini bilecektir. Yükselen, büyüyen Türkiye’nin önü açıktır. Ne mutlu bu milletin sevdasıyla yananlara! Ne mutlu bu vatan için şehit olanlara! İyi bilinmelidir ki küçük düşünenler, küçük hesap yapanlar ilelebet kaybedeceklerdir. Büyük Türkiye böyle hesap yapanları yazacak, bu ülkenin zararını isteyenlere de hesap soracaktır.

Büyüyen, gelişen, her alanda büyük yol kateden Türkiye, milletiyle bütünlüğünü sürdürdüğü müddetçe daha da ileri gidecektir. İnanıyoruz ki bu sayede gücümüze güç katacağız.