‘’PAZAR GÜNÜ BU SEÇİMİ ALACAĞIZ.’’

Toplanan kalabalığa seslenen Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine her iki adayın da sıfırdan başladığının altını çizerek; ‘’Bu bir referandum gibi olacak. 0-0 başlanıyor. Pazar günü bu seçimi alacağız.’’ dedi.

‘’GENCECİK ÇOCUKLAR PARASINI TAHMİN EDEMEYECEĞİMİZ PAHALILIKTA ARABALARA BİNİYOR; BUNA KARŞILIK SENİN ÇOCUKLARIN AÇLIK SINIRINDA YAŞIYORSA BU SİSTEMDE BİR PROBLEM VAR DEMEKTİR.’’

Parlamenter sisteme geçiş için önümüzdeki seçimlerin son seçim ve asıl sorunun sistem sorunu olduğunu ifade eden Akşener; ‘’82 puan almış oğlun ya da kızın bu sistem nedeniyle mülakatta elenip komşunun 54 puan almış oğlu veya kızı atanıyorsa burada bir problem var demektir.’’ diye konuştu.

Liyakatsiz atamalara dikkat çeken Akşener; ‘’Kaymakamların, belediye başkanlarının, rektörlerin, valilerin ve dekanların özel kalemine bir aylığına bir genç konulup bir ay sonra Türkiye’nin en prestijli makamlarına bu gençler atanıyorsa bu sistemde sorun var demektir. Gencecik çocuklar parasını tahmin edemeyeceğimiz pahalılıkta arabalara biniyor; buna karşılık senin çocukların açlık sınırında yaşıyorsa bu sistemde bir problem var demektir.’’ diye konuştu.

‘’BU SİSTEMİN DEĞİŞMESİ İÇİN SAYIN KILIÇDAROĞLU’NA HEP BİRLİKTE BİR OYUMUZU VERECEĞİZ.’’

Bu sistemin değişmesi gerektiğinin altını çizen Akşener; ‘’Bu sistemin değişmesi için, hukukun üstünlüğü için, insanların birbiriyle kavgasının önüne geçmek için bu seçimde Sayın Kılıçdaroğlu’na hep birlikte bir oyumuzu vereceğiz. Bu sistemi değiştireceğiz.’’ dedi.

‘’SAYIN KILIÇDAROĞLU’NUN KUL HAKKINA EL UZATMAYACAĞINA, HARAM YEMEYECEĞİNE EMİNİM VE KEFİLİM.’’

Kemal Kılıçdaroğlu için oy isteyerek konuşmasına devam eden Akşener; ‘’Sayın Kılıçdaroğlu’nun kul hakkına el uzatmayacağına, haram yemeyeceğine eminim ve kefilim. Hem fetö hem pkk hem hizbullah gibi örgütlere ‘terör örgütü’ diyor, diyoruz. Masaya oturmayacağından eminim. Bu ülkenin çocuklarının, gençlerinin rahat nefes alması için bir oyunuzu mutlaka sandığa gidip ailenizle birlikte Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vermenizi sizden rica ediyorum.’’ diye konuştu.

Editör: HABER MERKEZİ