AKYÖN ;  Kırıkkale marka bir şehir olma yolunda branşlaşmaya gitmeli ve dünyaya açılmalıdır.

Türkiye Bisiklet Federasyonu UCI 2023 takviminde bulunan Kırıkkale  ROAD RACE 2.2 uluslararası bisiklet yol yarışına medeniyetler beşiği olan Anadolu’nun incisi KIRIKKALE de hazırlanıyor.
Anadolunun kalbi Kırıkkale olimpik pedallara ev sahipliği yapacak.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun  himayelerinde bugün  gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında yarışla ilgili en ufak ayrıntılar dahi gözden geçirildi  ve ilgili tüm kurumlar toplantıda hazır bulundu.
Federasyon As Başkanı Kırıkkale’li hemşehrimiz Cidde eski Basın Ataşesi Bahattin Akyön’ünde eşlik ettiği toplantıda “Olimpik Pedallar Anadolu’nun Kalbinde “ sloğanıyla Kırıkkale’nin tanıtımı noktasında bu yarışın ses getireceği ,ilimizin sahip olduğu değerleri tanıtmanın birinci hedefleri olduğu ,kültür ve spor turizmini ve bunun gelecek nesillere aktarmayı önemsediklerini dile getirdi . Akyön “ Bu konuda bize destek veren ve geçen seneki Türkiye Bisiklet Şampiyonasındaki Kırıkkale’nin ev sahipliğinden ve güzel organizasyonundan dolayı uluslararası olma hedefini koyan Sayın Valimiz Bülent Tekbıyıkoğlu’na ve federasyon Başkanımız Emin Müftüoğlu’na çok teşekkür ediyorum . Kırıkkaleliler olarak Kırıkkale’de ilk kez gerçekleşek uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutlu gururunu yaşayalım. Ev sahipliğimizin güzel yönünü doğal ve tarihi güzelliklerini gösterelim. Spor evrensel bir tanıtım aracıdır. Kırıkkale marka bir şehir olma yolunda branşlaşmaya gitmeli ve dünyaya açılmalıdır. İnşallah sağlam ve emin adımlar ile “ Kırıkkale’den dünyaya selam” diyeceğiz” dedi 
İ

Editör: HABER MERKEZİ