14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine, Millet İttifakı çatısı altında hazırlanmaya devam eden İYİ Parti’de milletvekili aday adaylığı başvuruları tamamlandı.

Aydın İl Başkanı Recep Taner, milletvekilliği için başvuran aday adayı sayısının 41 olduğunu açıkladı. Birçok partiden daha fazla aday adayına sahip olduklarını belirten Taner, “2018 seçimlerinde, 36 aday adayımız vardı. Şimdi, bir önceki genel seçimlerden daha fazla aday adayına sahibiz. 41 aday adayımız bulunuyor. Bu, beklediğimiz bir sayıydı. 10 ilçemizden aday adayımız çıktı. Sivil toplum kuruluşundan, bürokrasiden, teşkilattan, aktif siyaset yapmamış arkadaşlarımızdan aday adaylarımız var. Partimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

17 İLÇEDE SANDIK KURULACAK

Adayların belirlenmesi sürecinde, üye katılımı ile önseçim yapacaklarını dile getiren Taner, “1 Nisan’da ön seçim yapacağız. 17 ilçe teşkilatımızda, sandık kuracağız. Önseçimde, 9 bin kusur üyemiz oy kullanacak. İl genelinde yapacağımız ön seçim sonucunda, adaylarımızı aldıkları oy sayısına göre sıralayacağız. Tabi kadın kotasını da uygulayıp, genel merkeze göndereceğiz. Genel merkezimizde yapılacak değerlendirmenin ardından, adaylarımız açıklanacak ve 8 Nisan’da Seçim Kurulu’na bildirilecek” ifadelerini kullandı.

Editör: Şule Yaman