Road Race Kırıkkale 2.2 UCI Bisikleti Yarışları Kırıkkale Valiliği’nin himayelerinde, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 10-11 Haziran tarihleri arasında Anadolu’nun kalbi Kırıkkale’de düzenlenecek. 

Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön girişimleri ile Kırıkkale, Uluslararası Road Race 2.2 Yarışlarına ev sahipliği yapacak. 12 ülkenin davet edildiği 100 den fazla olimpik sporcunun katılımı ile yapılacak olan yarışlarda olimpiyatların ve Türkiye’nin kalbi Kırıkkale’de atacak. 

Kırıkkale ve Kırıkkalelilere her zaman olduğu gibi bugün de değer veren Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, Kırıkkale’yi Dünya’ya tanıtacak. 

Yüzlerce yıldır pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Kırıkkale’nin tarihi coğrafyası ve kültürü, Road Race Kırıkkale 2.2 UCI Bisiklet Yarışları’na katılan bisikletçilere eşlik edecek. İçinden Kızılırmak’ın geçtiği Çeşnigir Kanyonu ve 13. yüzyıla ait bir eser olan Çeşnigir Köprüsü, 110 metre uzunluğu ile Kırıkkale Güzellikler prim kapısına da ev sahipliği yapacak. Yüzey şekilleri, derin vadileri, orman yapısı ile Karaahmetli Köyü Kapulukaya Barajı kıyısında Karaahmetli Tabiat Parkı, Keskin İlçe Merkezi’nde Neşet Ertaş, Hacı Taşan gibi ustaların ezgileri ile geçmişte bir yolculuğa sürükleyen Hacı Taşan Kültür Merkezi (Taş Mektep) ve İslami değerler külliyesi  Ballı Baba türbesi, Bahşılı, Hacılar, Karaahmetli , Karakeçili, Çelebi, Keskin, Hasandede, YHT istasyonu, Karacalı, İslami değerler külliyesi, Balışeyh, Sulakyurt, Yahşihan gibi Kırıkkale’nin değerleri de organizasyon ile birlikte tanıtılmış olacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön yaptığı açıklamada; “Hakikaten çok güzel bir çalışma oldu. Bu çalışma Türkiye’deki diğer organizasyonlarda emsal çalışma Kırıkkale oldu. Bugün Kırıkkale’nin başarısından dolayı bir başarıyı daha tescil ederek, Kırıkkale’nin sağlık güvenliğini, emniyet güvenliğini, sporcuların en güzel şekildeki yarışarak o güzellikleri tescil edildiği uluslararası yarışın başkanımızın desteği ile valimizin katkıları ile Kırıkkale’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

2 gün boyunca üst düzey rekabete sahne olacak Uluslararası Kırıkkale Road Race 2.2 UCI Bisikleti Yarışları’nın programı şu şekilde olacak:

10 Haziran Cumartesi
09.00   Elit Erkekler Yol Yarışı (142 km)
15.00   Genç Erkekler Yol Yarışı (100 km)

11 Haziran Pazar
09:00   Elit Erkekler Yol Yarışı (164 km)
10:30   Halk Turu
15.00   Genç Erkekler Yol Yarışı (116 km)

Editör: HABER MERKEZİ