Haberler.com YouTube kanalına konuk olan Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı Fırat Çukurçayır, önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul'da kamuoyundaki beklentinin aksine kar yağışının beklenmediğini söyleyen Çukurçayır, "2024 yılının ilk yarısı mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla geçecek. Ilık ve yağışlı geçireceğiz bu kışı." dedi.

Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı Fırat Çukurçayır Haberler.com'da Melis Yaşar'ın konuğu oldu. Çukurçayır, Balkanlardan gelen soğuk havanın yurt genelindeki etkisi ve İstanbul'da kar yağışı ile ilgili bilgiler verdi.

Google yılın arama trendlerini paylaştı! Dizilerden, sağlığa en çok merak edilenler... Google yılın arama trendlerini paylaştı! Dizilerden, sağlığa en çok merak edilenler...

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI BEKLENMİYOR

İstanbul'da kar yağışı beklenmediğini belirten Çukurçayır, "Meteoroloji verilerine bakarsanız çarşamba Trakya üzerinden kar yağışı görülüyor ama İstanbul bundan etkilenmeyecek. Şehirde kar yağışının olabilmesi için sıcaklıkların çok düşük olması lazım. Kırsalla şehirdeki yağış farklılıkları bundan kaynaklanıyor. Gelen hava sistemi aynı ama bıraktığı etkiler yüksek kesimlerde ve şehirlerde farklı oluyor." dedi.

Kaynak: HABERLER.COM