İstanbul'da son 13 yılda konut fiyatlarında değişim! Fiyatlar dudak uçuklattı... İstanbul'da son 13 yılda konut fiyatlarında değişim! Fiyatlar dudak uçuklattı...

Merkez bankalarının 2024'te faiz indirimine başlayacağı beklentisiyle rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları, yeni yılda da yatırımcısının yüzünü güldürecek. Altının onsu güne 2 bin 044 dolardan açılış yaparken, altının gramı bin 957 liradan alıcı buluyor.

ALTINDA YENİ REKOR BEKLENTİSİ

Altın fiyatlarında yeni rekorların görüleceğine işaret eden Erbaş, geçen yıl yüzde 78 değer kazanan gram altının, bu yıl kurdan değil ons altından destek alarak yükseleceğini belirtti. Merkez bankalarının faiz indirimine başlamasının dövizi zayıflatacağını ifade eden Erbaş, ons altının 2 bin 300 dolara kadar yükselebileceğini vurguladı. Gram altında ise kısa vadede 2 bin 200 - 2 bin 250 liraların görülebileceğini belirten Erbaş, portföylerde mutlaka altın olması gerektiğinin altını çizdi. "Gram altın bin 900 liranın altına gelmediği sürece her geri çekilme altında alım fırsatı" dedi. Ons altında ise bin 975 ve 2 bin doların dip seviyesi olduğunu söyleyen Erbaş, ons tarafında da geri çekilmelerde yatırımcının alım yapabileceğini belirtti. 

Editör: HABER MERKEZİ