İSTANBUL / KANAL SİYASET

BU SALDIRI İYİ PARTİ’YE DEĞİL BÜTÜN PARTİLERE YAPILMIŞTIR

Bu saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyorum. İyi Parti camiasına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bu saldırı sadece İyi Parti’ye değil, demokrasiye yapılmıştır.

Demokrasinin vazgeçilmez kurumları olan partilerin tümüne yapılmıştır. Dolayısıyla Türkiye Değişim Parti’sine yapılmıştır. Milli iradeyi ve demokrasiyi savunmak bütün partilerin görevidir.

BAYRAM GİBİ SEÇİMLER YAPTIK YİNE YAPACAĞIZ

Bayram gibi seçimler yapan, sandıktan çıkana saygı gösteren bir ülkeyiz. Yine böyle bir seçim yapacağız. Bu coğrafyada bizden başka bu zenginliğe sahip ülke yoktur. Bunun kıymetini bilmek zorundayız. Hangi partiye oy verirsek verelim, hangi partiye mensup olursak olalım hepimiz ülkemizi seviyoruz. Hepimiz ülkemizin iyiliğini istiyoruz. Hepimiz barış içinde, eşitlik içinde, refah içinde yaşamak istiyoruz.

MİLLETİMİZ DEMOKRASİNİN TADINI ALMIŞTIR

Bu ülke hukuk diyen, demokrasi diyen, insan hakları diyen, sevgi diyen, barış diyen, kardeşlik diyen insanların ülkesidir. Siyaset husumet değildir, siyaset tahammül etmektir. Birbirine endişeyle bakan, birbirini tehdit olarak gören bir toplumu inşa ederek seçim kazansanız ne olur? Bir ülkede birlik ve beraberliği sağlamak ilk önce ülkeyi yönetenlerin görevidir. Aziz milletim demokrasinin tadını almıştır. Seçimle gelenin seçimle gitmesinin önemini bilmektedir.  Saldırganların oyununa gelmeyecektir.

Editör: Şule Yaman