Kırıkkale Güleç ABC Eğitim Kurumları LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sınavda derece yapan öğrencilerini açıkladı. 


Şeyda Gül Erol Kadıköy İstanbul Atatürk Fen Lisesi, Yusuf Enes Soytek Kırıkkale Fen Lisesi Ecrin Gül Aygör İstanbul Fatih Çapa Fen Lisesi ,Serra Zeynep Önal Ankara Pursaklar Fen Lisesi, Nimet Acun İzmir Buca Özer Fen Lisesi,  Enes Karabulut Kırıkkale Fen Lisesi Mustafa Kaan Muştu Koya Meram Fen Lisesi, Elif Su Keskin Kırıkkale Fen Lisesi, Arda Gökdemir TEV İnaç Türkeş Özel Lisesi,  Hüseyin Bartu Bülbül Ankara Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi / Makine ve Teknolojisi Alanı, Berra Pekuz İstanbul Üsküdar Velidebağ Fen Lisesini Kazandılar

Güleç ABC Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Harun GÜLEÇ; Ben genel sonuç olarak kurumum adına çok memnunum. Ben arkadaşlarımın emeğini çok iyi biliyorum. Evlatlarımıza hayırlı olsun. Asıl hayat bundan sonra başlıyor. 4 yıl da bir lise hayatımız var. Bu sürç içerisinde ciddi manada evlatlarımızı yine kontrol altında tutmamız lazım. Türkiye sınavlar ülkesi, bu kadar çok sınav olmaması lazım, çocuklarımız bu kadar yormamamız lazım. İstanbul ve Ankara’daki fen lisesini kazanan celilerimiz çocuklarını ABC Fen lisesine kayıt yaptırdı. Sadece liseye ve üniversiteye değil aynı zamanda gençlerimizi işe yerleştirmek için KPSS’miz var. Öğretmen adaylarını yerleştiriyoruz. Bizde anaokulundan başlayan ve meslek kazandırmaya kadar yönelik çok ciddi bir yatırım var.


Şimdi buradan bir müjde vermek istiyorum. Şehir merkezinde yatırımımız var. Merkezde çarşı camiinin çaprazında 7 katlı kurs merkezimiz var. Mevcut binamızın iki buçuk katı. Kütüphane ve kafesi olan, konferans salonu olan, okul gibi bir eğitim merkezi yaptık. Şehrimizin bu noktada bir eksikliği vardı. Bu ekonomik krize rağmen kollarımızı sıvadık. Kırıkkale’nin evlatları bunu hak ediyor. Biz eğitim sektörüne yatırım yapıyoruz. Geleceğimizin evlatlarını yetiştiriyoruz. Bu bizim için bir değerdir. Evlatlarımıza dokunmaya devam edeceğiz nasip kısmet olursa. Evlatlarımızı tebrik ediyoruz. Velilerimizin emeklerine sağlık, arkadaşlarımızın emeklerine sağlık.

BAŞARI ORANIMIZ YÜZDE 76
Necati Bayrakçı; Biliyorsunuz şu anda birinci nakil işlemlerimiz yapılıyor. Çoğu velimiz bu işlemleri yaptı. Sonuçlar ise 31 Temmuz Pazartesi açıklanacak. Yine ikinci nakil işlemlerimiz 31 Temmuz’da başlayacak. 4 Ağustos’ta sona erecek. Onların sonuçları da 7 Ağustos’ta açıklanmış olacak. 8-16 Ağustos’ta ise hiçbir yere yerleşemeyenler için İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde Türkiye genelinde komisyonlar kurulacak. Bu öğrencilerimizin de yerleşmeleri sağlanmış olacak. Biz her yıl LGS sonuçlarını siz değerli velilerimizle paylaşıyoruz. Başarılarımızı, çocuklarımızın başarılarını Kırıkkale ve Türkiye geneli kamuoyu için paylaşmayı özellikle önemsiyoruz. Bu yıl da okulumuzda 86 öğrencimiz vardı. 64 öğrencimiz sınavla alan okullara yerleşti. Başarı oranımız yüzde 76 oranında gerçekleşmiş oldu.

Bu öğrenilenimizden Türkiye’de ilk 50 Fen liselerinde yerleşenler oldu. Birinci öğrencimiz Kadıköy İstanbul Atatürk Fen Lisesine yerleşti. İkinci öğrencimiz derecesi çok yüksek olmasına rağmen Kırıkkale Fen Lisesini tercih etti. Üçüncü öğrencimiz İstanbul Fatih Çapa Fen Lisesine girdi. Sayın Valimiz bu üç öğrencimizi makamında kabul edecek. Bu başarıda emeği geçen başta yönetim kurulu başkanımız Sayın Harun Güleç’e ve değerli eşi kurucumuz Sibel Güleç’e, okul müdürümüz Erol Kocaoğlu’na, Eğitim koordinatörümüz Emre Samur’a, Rehber öğretmenimiz Emre Çelebi’ye, çocuklarımızın dersine giren çok kıymetli öğretmen arkadaşlarımıza ve özellikle siz çok değerli velilerimize çok teşekkür ediyorum.

Eğitim Koordinatörü Emre Samur;
Bu yıl ABC’de LGS çalışmaları 7. Sınıfın ikinci dönemi itibariyle mental hazırlıkla Nisan ayından sonra akademik çalışmalarla beraber başlayıp yıl boyu 8. Sınıfın sonuna kadar devam etmekte. Yaşadığımız Kahramanmaraş depreminden sonra alınan bazı kararlar neticesinde eğitim modellerini tekrar yenilemek ve revize etmek gerekti. Bu sebeple yaptığımız toplantılarla ikinci dönemin yol haritasını belirledik. Ve sonunda güzel bir başarı elde ettik. Biz şundan eminiz ki öğrencilerimiz bundan sonraki süreçte daha da yükseklere ilerleyecektir. Bu sene benim en büyük mutluluğum; sene başında yapılan deneme sınavları ile öğrencimiz puanını 83 puan yükseltmiş. 67 puan yükselten öğrencimiz var. Toplamda ortalama 50-60 puan bandında üzerine koyduğumuz öğrencilerimiz var. Beni en çok mutlu eden katkı sağladığımız öğrencilerimizin başarısıdır. Doğru adımlarla başarıya ilerledik. Bütün öğrencilerimizin yolları açık olsun.

Öğrenci velilerinden Betül Pekuz; 4 yıldır ABC ailesindeyiz. Bir veli ve eğitimci olarak en büyük hassasiyetim olarak yalnızca zeki değil ahlaklı bir zekâ idi. ABC Ortaokulundaki yönetimden öğretmenine herkese teşekkür ediyorum. Bir veli olarak bu sene ben kızıma sadece annelik yaptım. Eğitimi ve dersleri noktasında çok rahattım. Tüm ABC ailesine teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu. Bir diğer öğrenci velisi ise; “Uzun ve zorlu bir süreçti ve sonuç gayet iyi oydu. Senenin başında öğretmenlerimiz bize bir program vermişti. Biz bu programa uyduk. Bir özel ders ya da dershane takviyesi olmadan devam ettik. Sonuç gayet iyi oldu. Çocuğum disiplinli bir şekilde çalıştı. Gerek ABC ailesi gerekse öğretmenlerimiz olarak kızımın yanında ve bizim her zaman arkamızda oldular. Bu desteği her zaman hissettik. Kızım İstanbul Çapa Fen Lisesini kazandı fakat biz ABC Kolejinde devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Editör: HABER MERKEZİ