Sosyal ve ekonomik yetersizlikler nedeniyle gelişimleri risk altında olan çocukları, hayata eşit bir başlangıç yapabilmeleri için 30 yıldır destekleyen AÇEV, 5 Kasım’da gerçekleşen Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu’nda yine “Her Çocuğa Eşit Fırsat” diyerek bu kez depremden etkilenen çocuklar için koştu. 

Maratonda, AÇEV yararına koşan kurumlar arasında Ak Gıda, Beymen, B&T Design, Cargill, DyDo Drinco, Dyson, Fibabanka, Generali, İstanbul Teknik, İş Leasing, Mustela, NovaCoreÖzel Sezin Okulu ve Shell yer aldı. Kurumsal ve bireysel olarak AÇEV’e destek veren 307 koşucu, açtıkları kampanyalar ile şimdiye kadar 1503 bağışçıya ulaştı. Kampanyalara verilen destekler sayesinde AÇEV, depremden etkilenen 476 çocuğa ulaşabilecek. 

Bağış kampanyası 20 Kasım’a kadar sürecek

AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt, fiziksel koşu sona erse de bağış maratonunun 20 Kasım’a kadar devam ettiğini hatırlatarak “Koşucularımızla, İstanbul Maratonu’nda adımlarımızı, depremden etkilenen çocuklar için atmanın heyecanını paylaştık. Erken çocukluk dönemine yönelik 30 yıllık uzmanlığımız ve yetkinliğimiz bize gösteriyor ki deprem bölgesindeki çocukların gelişimlerinin desteklenmesi ve öğrenme kayıplarının telafi edilebilmesi çok önemli. Koşucularımızın açtıkları kampanyalara katkı sağlayarak depremden etkilenen daha fazla çocuğa ulaşmamıza destek olmak hala mümkün” dedi. 

AÇEV koşucuları, 20 Kasım’a kadar depremden etkilenen çocuklar için bağış toplamaya devam edecekler. Adım Adım’ın İyilik Peşinde Koş platformu üzerinden AÇEV koşucularının kampanyalarına bağışlarınızla destek olabilirsiniz.

“Her çocuk hayata eşit fırsatlarla başlamayı hak eder” diyerek deprem bölgesinde de yoğun çalışmalar sürdüren AÇEV, Adıyaman, Gaziantep-Nurdağı ve Hatay-Defne’de bulunan konteyner kentlerde Çocuk ve Aile Merkezleri kurdu. Bu merkezlerde başta çocuklar olmak üzere depremden etkilenenlerin ihtiyaçları doğrultusunda bilimsel temelli eğitim programları uygulanıyor. Merkezden uzak yerleşim birimlerine ise gezici hizmet araçlarıyla erişim sağlanıyor. Ayrıca içinde, hijyen kiti, kırtasiye ürünleri, oyuncaklar ve kitaplar bulunan erken çocukluk gelişim setleri çocuklara ulaştırılıyor.

 

ROKETSAN’IN GECİKMESİNİ NASIL HAZMEDİYORSUN ROKETSAN’IN GECİKMESİNİ NASIL HAZMEDİYORSUN

Editöre Not:

AÇEV hakkında:

AÇEV 30 yıldır, erken yaştaki her çocuğun güvende, sağlıklı, mutlu, öğreniyor ve destekleniyor olması için çalışıyor. Beyin gelişiminin büyük bir kısmının tamamlandığı erken yaşları odağına alan AÇEV, bu yaş grubundaki çocuklara, onların anne babalarına ve aynı zamanda genç kadınlara yönelik bilimsel temelli eğitim programları geliştiriyor ve uyguluyor. AÇEV, eğitim programları ve saha çalışmalarının yanı sıra toplumsal farkındalığı artırmak, bilinç ve destek oluşturmak üzere farkındalık ve savunu faaliyetleri de gerçekleştiriyor. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde özellikle vurgu yapılan, erken çocukluk döneminde nitelikli eğitim, gelecek nesillerin yetiştirilmesinde ailelerin rolü, toplumsal cinsiyet eşitliği ve yaşam boyu öğrenme konularına tüm faaliyetlerinin odağında yer veriyor.

Editör: HABER MERKEZİ