Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD)’nde Geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı. Genel merkezde yapılan törene AK Parti Ankara Milletvekili Adayları Kurtcan Çelebi, Muhammet Abdullah Özer, Murat Alparslan, AHİD yöneticileri, Şube başkanları, Ankaragücü taraftarları ve çok sayıda Ankaralı katıldı.

Açılış konuşmasını yapan AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman, "Ankaralılar Derneği olarak hızla büyümeye devam eden biz büyük bir aileyiz. Siz değerli hemşehrilerimize göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. 6 Şubat'ta 11 ilimizde yaşanan deprem hepimizi derinden üzdü ve depremde birçok insanımız hayatlarını kaybetti. Deprem felaketinin yaşandığı 6 Şubat gününden itibaren AFAD koordinesinde derneğimiz bünyesinde oluşturduğumuz yardım toplama merkezimiz aracıyla depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini sergiledik. Bu vesileyle sizlerin, ailelerinizin bir kez daha bayramını en içten dileklerimle kutlayarak nice sağlıklı, mutlu ve huzurlu bayramlar temenni ederken, deprem ve arkasından yaşanan sel felaketlerinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.” Dedi.

Öncelikle Hilmi abimize bu güzel buluşma için teşekkür ediyorum diyen Kurtcan Çelebi, “Birlik ve beraberlik içerinde aynı zamanda buruk bir şekilde bayramı geride bıraktık. Biz büyük bir milletiz. Daha nice bayramları birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağız. Önümüzde 14 Mayıs seçimleri var, hemşehrilerimizin vatan ve millet sevgisini biliyorum. Bu seçim önemli bir seçim, hemşehrimiz hemşehrilerini severler. Biz buradayız, sizin de bizlerle olduğunuzu biliyoruz.” Diye belirtti.

Marifet iltifata tabidir diyen Muhammet Abdullah Özer, “Hilmi Başkan Ankaralılar Derneği Genel Başkanı olduktan sonra çıtayı çok yukarı taşıdı. Bundan sonra genel başkanlığa talip olacakların işini zorlaştırdı. 17 ilçede ve genel merkeziyle görev yapan çok değerli AHİD yöneticileri, Mamaklı hemşehrilerimiz ve  Ankaragücü taraftarlarımızı görüyorum. Hepinizi selamlıyorum. Geçmiş bayramınızı tebrik ediyorum. Mamak’ta doğdum, büyüdüm. 14 Mayıs’ta inşallah sizlerin duası ve desteğiyle de bölgemizde vekil olarak devam edeceğim.” Dedi.

Bayramlaşma vesilesiyle siz değerli hemşehrilerimizle bir araya geldik diyen Murat Alparslan, “Ankaralılar Derneği her zaman Başkentimiz Ankara’ya yakışır, marka değerini arttıran bu anlamda maksimum gayreti samimi bir şekilde fedakarca ortaya koyan güçlü bir derneğimiz oldu. Bu işler zordur, büyük bir heyecanla başlar, bir takım farklı iddialarla yola çıkılır. Zamanla insanlar azalır, engeller çıkar. Kurulduktan sonra gücünü ve etkisini arttırarak devam eden nadir derneklerden birisisiniz. Her birinizi tebrik ediyorum.” Dedi.

Ankara’da eğer bir dernek faaliyette bulunuyorsa bu sadece Ankara’da sınırlı kalmaz diyen Alparslan, “Burası Başkent. Başkent olmanın verdiği vizyonla her biriniz buradaki hizmetlerle tüm Türkiye’ye yön vererek, pek çok sivil toplum kuruluşuna örnek olarak yolunuza devam ettiniz. İşte Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği olarak bu şekilde sivil toplumun hakkını veren bir süreç yaşadınız ve yaşıyorsunuz. Seçim arifesindeyiz. Bu seçime ilişkin birbirimize bir şeyler anlatmaya gerek yok. Arife tarif gerekmez. Hepimiz neyin ne olduğunu ve ne olması gerektiğini çok iyi biliyoruz.” Diyerek sözlerine son verdi.

Editör: Şule Yaman