Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, ilçede analiz yaptırdığımız 9 kuyudan su sağladıklarını, klorlama ile dezenfekte ettiklerni söyledi.

Kırıkkale su birliğinden 2010 yılına kadar su aldıklarını, 2010 yılından sonra birlikten o dönemin yetkililerini su almayı kestiklerini ve su akışı olmadığı için 1300 m 500 lk borularım bakımsızlıktan çürüdüğünü belirten Tekin, 4 milyon 500 bin liralık bin 350 metrelik 500'lük boru kazandırdıklarını ifade etti.

Hidayet Doğruer Mahallesine döşenecek borular sayesinde kireçli sudan kurtulacaklarını ve artık Kırıkkale'nin arıtılmış suyundan faydalanacaklarını söyleyen Tekin, bu hizmetlerin AK Parti'nin destekleriyle geldiğini belirtti.

Bahşılı ilçesinde Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin'in girişimleriyle Su Birliği'nden su temin etmek amacıyla çalışma başlatıldığı ve ekiplerin suyu temin etmek için boru hattını döşemeye başladığı haberde yer aldı. Başkan Tekin, 2010 yılında terk edilmiş ve su alımı bırakılmış çürümüş boruları bin 350 metre uzunluğunda yeni bir hat ile değiştirip, ilçeye Birlik'ten su temin etmeyi amaçlıyor.

Editör: HABER MERKEZİ