Yeniden Refah Partisi Kırıkkale Belediye Başkan adayı Muhammet Ali Tekinay, il yönetimi ile birlikte İl Gazetesi'ne nezaket ziyaretinde bulundu.

Kırıkkale'nin gelişmediğini ve çoğu şeyin hala aynı kaldığını söyleyen Başkan adayı Tekinay: "Kırıkkale'ye Her gelen misafirimiz, Kırıkkale 20 yıl önce neyse hala o diyorlar. Kısmet olursa biz Kırıkkale'yi şehir yapmak için geliyoruz. Kırıkkale özenilen bir şehir olacak.

Hazırladığımız yetmiş bir proje, 81 ile örnek olacak projelerdir. Bu saatten sonra Kırıkkale Türkiye'nin kalbi olacak kalbi atarken insanlar kalbimiz ne yapıyor diye merak edecekler

. Merakla da bizim yaptığımız her işi örnek alacaklar. Bunlardan bir tanesi Kırıkkale belediye Üniversitesi. Biz hiçbir ilin yapmadığı bir şey yapacağız. Bunu Kırıkkale Belediye Üniversitesi adı altında yapacağız. Kırıkkale belediye Vakfı'nı kurarak yapacağız. Yaptıktan sonra 81 il belediyelerde üniversite kurabiliyormuş diyecek. Belediye stajyerler birimi açacağız, yine 81 ile örnek olacak. Türkiye'nin şu anda derdi adam kayırmacılık ve torpil olayı. Biz belediye stajyerler birimimizde şu projeyi yapacağız; diyeceğiz ki belediyedeki herkes, hangi görüşten olursa olsun, hangi düşünceye sahip olursa olsun, gelip işe alacağımız dalda staj yapacak. 4 ay boyunca staj yaptırdığımız insanların içinden belediyeye en iyi hizmeti yapabilecek kişiyi alacağız" şeklinde konuştu.

Editör: HABER MERKEZİ