Türkiye politikalarını değiştirip ödemelerini ihtiyacımız olan sanayi ve teknoloji alanları için değil; otellere, görsel amaçlı yerlere vermeyi tercih ediyordu. Bu yüzden önceki yıllarda 70 cent’e bile muhtaç olduk.  IMF yetkilileriyle görüşebilmek için günlerce beklemek zorunda kaldık. Bu yüzden IMF kapısında borç dilenir hale geldik. Dünyada 196 ülke var. Bunların 100’e yakını IMF’ye borçlu.  

Biz IMF’ye borcumuzu kapattık. Ayaklarımız üstünde durmaya başladık.  

BU YÜZDEN ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM BİR MİLAT! 

Biz teknolojik olarak üst segmente çıkmaya başladıkça, Türkiye’nin güçlü olmasını istemeyen ülkeler ciddi hamleler yapmaya başladı. Eskiden yurt dışından çok yüksek ödeneklerle ilaç satın alımı yapılıyordu. Hastanelerde muayene olabilmek ve ilaç alabilmek için günlerce sıra bekleniyordu. Şu an Türkiye’de bu ilaçları üretebilen fabrikalarımız var. İlaç sanayinde Türkiye’nin Avrupa 3. olan şirketleri var! 

Teknoloji geliştikçe uçaklarımızı, tanklarımı, helikopterlerimizi, denizaltılarımızı kendimiz yapmaya başladık. Teknolojik olarak bunları hem Türkiye’de hem hafif silah olarak Kırıkkale’mizde üretir hale geldik. 

Türkiye Cumhuriyeti bu güçte bu performansta bu sıçramayla önümüzdeki 20 yıl bittiği zaman Dünyadaki 3-4 ülkeden bir tanesi olacak. Türk Devleti’nin varlığıyla Dünya’nın birçok yerindeki mazlum insanlar, bizden ümit bekleyenler için bizler ne kadar güçlü olursak, onlar o kadar mutlu olacaklar. Dünya’nın en ücra köşesindeki insanlar bile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na ve Türkiye Cumhuriyeti’ne minnettarlar. 

YÜZYIL YAPILAMADI. BİZ NELER YAPTIK? 

1 OY ATMAYLA İŞ BİTMİYOR!  

1 oyla Dünya’nın ücra köşelerindeki her şeye muhtaç insanlar bizden ümit bekliyorlar. Cumhurbaşkanımızın yardımlarıyla da; Cumhurbaşkanımızı kendi ülkelerinin Cumhurbaşkanıymış gibi görüp, mutlu oluyorlar. 2 milyarlık Müslüman ve mazlum insan Cumhurbaşkanımızdan yardımlarını bekliyor.  

Yüzyılın depremini yaşadık. Türkiye’deki birlik ve beraberlik ile bunun da üstesinden geldik. Ekmeğimizin yarısını bölüp, depremzedelerimize götürdük. Avrupa’dan en büyük farkımız olan “Birlik ve Beraberlik” duygularımızı yine kanıtladık.  

Cumhurbaşkanımızın “Kutlu Yolu”nu devam ettirebilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu seçim “Nasıl olsa kazanırız seçimi değil!” Biz seçimler ile ilgili sonuçları anketlerde gördüğümüz için herhangi bir sıkıntı görmüyoruz.  Ama “Daha yüksek seviyelere nasıl gelebiliriz?” düşüncemizin start’ını burada sizlerle verebilmek için toplandık.  

YÜZYIL YAPILAMADI. BİZ NELER YAPTIK? 

Cumhurbaşkanımızı bir daha iktidara getirdiğimiz zaman Türkiye büyük bir hamle yapacak! 

Bir bor madeni geliştirdik. “Bor madeni geliştirmek” demek ham maddenin ayrıştırılması demektir. Güvenlik güçlerimizin giydiği çelik yelekler 16 -17 kiloydu. Çelik yelekler ile beraber tankların, helikopterlerin altındaki zırhların,  

araçlardaki zırhların, ağırlığı azalacak ve yakıt tasarrufu azalacak. 

Sizin sandığa 1 oy atmanız askeri araçların zırhlı kısımlarındaki hafifleme yakıtlar da 1/3 oranında kar sağlayacak. Bu yüzden bu seçim çok önemli. 

BU YÜZDEN ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM BİR MİLAT! 

YÜZYIL YAPILAMADI. BİZ NELER YAPTIK? 

Biz Cumhur ittifakında bulunan partilerin  İlçe Başkanlarıyla da bir toplantı yapacağız.  

Biz öncelikle sizlerle bir Start verelim diye düşündük.  

Seçimler için 1,5 aylık süreç var. Ciddi şekilde hepimiz gayret edersek Türkiye’nin önü açılacak. Ufkumuz açılacak. Gelecekte çocuklarımız daha rahat edecek.  

BU YÜZDEN ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM BİR MİLAT!  

YÜZYIL YAPILAMADI. BİZ NELER YAPTIK? 

15 Temmuz Darbesi’den dik duruşumuzla üstesinden geldik! 

Türkiye önemi bakımından Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan yerdir. 

15 Temmuz Darbesi basit gibi görünüyordu ancak “Türkiye zarara uğrasın, Hükümet yıkılsın” diye PKK sempatizanları; Suriye’de Irak’ta pusuda bekliyordu. Birçok senaryolarla Türkiye parçalamanın hesapları yapılmıştı. Bugün Irak ve Suriye, Libya bölünemiyorsa, bunun nedeni Türkiye’nin duruşundan kaynaklanmaktadır.  

YÜZYIL YAPILAMADI. BİZ NELER YAPTIK? 

Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Devletleri’nin geleceğini oyluyoruz. O yüzden bu seçim çok önemlidir. 

Bu seçim Türkiye’nin bekası olduğu için; Cumhur İttifakı’na ve onun göstermiş olduğu adaylarla beraber tekrar bu seçimi almak için gayret sarf edeceğiz. Önemli olan Cumhurbaşkanımızın seçimi. İlçemizde yaptıklarımız zaten görünüyor.   

Sizlerden 1,5 ay için gayretlerinizi rica ediyoruz! 

Editör: HABER MERKEZİ