Birçok sosyal etkinliğin merkezi haline gelen Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’ndaki Kemer Belediyesi Deniz Kafe’de yapılan Engelliler Haftası etkinliğine, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Özden Sayındaş, Kemer Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Turgay Okay, Başkan Topaloğlu'nun eşi Fikriye Topaloğlu da katılarak engelli vatandaşlarla güzel vakit geçirdi.

Deniz Kafe’de toplanan engelli vatandaşlar ve aileleriyle tek tek selamlaşarak sohbet eden Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler pasta kesti, dans etti.

Başkan Topaloğlu, etkinlik kapsamında engelli vatandaşlar ve aileleriyle daha sonra Kemer L'ancora Otel'de düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Engelliler için engelli deniz şezlongu

Kemer Belediyesi olarak engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için projelere imza attıklarını belirten Başkan Topaloğlu, Engelliler Haftası dolayısıyla Kemer’deki engelli vatandaşlarla bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Topaloğlu, engelli vatandaşlara her konuda yardımcı olmak için önlerindeki engelleri kaldırmaya çalıştıklarına işaret ederek, “Engelli vatandaşların da bizim gibi yaşama hakları var. Geçen sene engelli salıncağı yapmıştık. Bu sene de engelli bireylerin denize rahat ve güvenle girebilmeleri için engellilere özel tasarlanan deniz şezlongu getirdik. Emniyet kemerlerini takarak denizde istedikleri gibi yüzebilecekler. Toplum olarak engelli bireylere her zaman yardımcı olmamız lazım. Yılda bir defa değil onlara her gün destek olmak lazım.” dedi.

Engelli bireylerden Figen Yıldırım ise Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun engelli vatandaşların her zaman yanında olduğunu söyledi.

Başkan Topaloğlu’nun engellilere verdiği sözleri yerine getirmeye devam ettiğine dikkat çekerek, “Başkanımız geçen sene bizler için engelli salıncağı yapmıştı. Geçen sene bize denize rahat girebilelim diye deniz şezlongu sözü vermişti. Bu sözünü de yerine getirdi. Kemer’i “Engelsiz Kemer” yapmaya çalıştığı için kendisine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Engelli birey annesi Kadriye Taşın da önlerindeki engelleri kaldırmalarında kendilerine her zaman destek olan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür ettiğini ifade etti.

Engelli birey Seval Hindioğlu ise yaptığı açıklamasında, Başkan Topaloğlu’nun engelliler için yaptığı engelli deniz şezlongu sürprizi için kendisine teşekkür ettiğini aktardı.

Engelli birey Suat Asar da Başkan Topaloğlu’nu çok sevdiğini dile getirerek, kendilerine engelli deniz şezlongu verdiği için minnettar olduğunu kaydetti.

Kemer L'ancora Otel sahibi Akay Okudur da Engelliler Haftası dolayısıyla engelli bireyleri otelinde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Editör: Şule Yaman