Sağlıkta eşitlik ilkesi ile sağlık hizmetlerini sürdüren Çankaya Belediyesi, Halide Edip Adıvar Ortaokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi.

Çankaya Belediyesinin ‘sağlıkta eşitlik’ ilkesini uyguladığı hizmetleri arasında yer alan ağız ve diş sağlığı hizmeti, okullarda öğrencilere yönelik bilgilendirici eğitimleri de kapsıyor. Halide Edip Adıvar Ortaokulunu ziyaret Çankaya Belediyesi Diş Hekimleri, ağız ve diş sağlığının neden önemli olduğu konusunda öğrencilere bilgiler aktardı. Vücut sağlığının ağızdan başladığına dikkat çekilen eğitim semineri, ağız ve diş sağlığını içeren çizgi film gösterimi ile başladı.

Ağız yapısını ve dişleri tanıtan diş hekimleri, özellikle temizliğin ve diş fırçalamanın önemini anlattı. Ağız ve diş sağlığının neden önemli olduğu, nelere dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen hekimler, temizlik ve fırçalama olmadan dişlerde ve dişetlerinde yaşanacak sorunları örnekleriyle anlattı. Soru cevap yöntemiyle desteklenerek bilgilerin pekişmesini sağlayan seminer, öğrencilerin interaktif katılımı ile sona erdi.

Editör: Şule Yaman