Konyaaltı Belediyesi’nin 2022 yılı faaliyet raporunun görüşüldüğü Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen başkanlık yaptı. 2022 yılı faaliyet raporunun ele alındığı maddede ise Başkan Esen CHP grubunun bulunduğu sıraya geçerek, 2022 yılı faaliyet raporu hakkında meclisi bilgilendirdi. Esen, özellikle kırsal mahalleler olmak üzere Konyaaltı genelinde verimli bir çalışma yılı geçirdiklerini aktardı. Mecliste ayrıca, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası bölgede görev alan belediye personeline birer asgari ücret tutarında ikramiye verilmesi de oy birliğiyle kabul edildi.

ESEN: MALİ DİSİPLİNİ BOZMUYORUZ

2022 yılı faaliyet raporu görüşmeleri sırasında AK Parti ve MHP sıralarından gelen eleştirilere de yanıt veren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ülkenin getirildiği noktaya bakılmadan eleştiri yapıldığını kaydetti. AK Parti gurubuna yönelik konuşmalarını sürdüren Başkan Esen, “Yapılan eleştirilerden; hayatında ayağına bir tane bile taş değmediğini, her yerin güllük gülistanlık olduğunu, her yere her şeyin bol bol yapıldığını hükümet ve diğer belediyeler dahil herkesin vatandaşın tüm taleplerini eksiksiz yerine getirdiğini, ama bir tek zavallı bu Konyaaltı’nın bunlardan mahrum kaldığını anladım. Bayburtluların bir sözü var, ‘ne verirsen elime, onu sürerim yüzüne’ derler. Yani, istekler, olanaklarla sınırlıdır. Ben de isterdim 10 tane kreş yapalım ama yaptığımız her şeyi, ayaklarımız yere bassın, mali disiplini bozmasın anlayışıyla yapıyoruz’’ dedi.

‘SİLAHLI SALDIRILARI LANETLİYORUM’

Sabah saatlerinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan saldırıyla ilgili de konuşan Başkan Esen, ‘’Siyasetin bu şekilde algılanması artık tiksindirici bir boyuta geldi. Etki tepkiyi doğurur. Bu memleketi daha fazla germenin anlamı yok. O silahı kim sıktıysa onlar bulunup, ipin ucu da nereye kadar gidiyorsa oraya kadar gidilmeli. Saldırıyı kınıyorum, lanetliyorum’’ dedi. İki gün önce İYİ Parti İl Başkanlığı’na yapılan saldırıyı da hatırlatan Esen, ‘’İnsanlara bir şey anlatmaya çalışıyorlar. Anlamayacağız. Güçlü devlet, 30 tane arabayla gezen devlet değildir. Güçlü devlet, Fırat’ın kenarında kaybolan koyunu bulan devlettir. CHP ve İYİ Parti’ye yapılan saldırıların yoldan geçen birilerinin yanlışlıkla yaptığı bir şey olduğuna inanmıyorum. Şurada seçime az bir zaman kalmış, bir hafta bir siyasi partiye, diğer hafta başka bir siyasi partiye ateş ediliyor. Biz büyük bir devletiz. Fırat’ın kenarında kaybolan koyunu bulup getireceğiz’’ şeklinde konuştu.

Editör: Şule Yaman