Yaşananlar Türkiye’de bir ilk olarak değerlendiriliyor. Yahşihan Belediyesi'nin mevcut çalışanları ve önceki dönem çalışanları, AK Parti Yahşihan Belediye Başkan Adayı Ahmet Sungur'a destek ziyaretleri devam ediyor. Geçen hafta içerisinde yaşanan süreçte gördükleri mobing ve baskılar üzerine Sungur Başkana desteğini açıklayan işçiler bugün de geniş katılımlı bir çiğköfte organizasyonu ile birlik ve beraberliklerini pekiştirdiler. 1500’ü aşkın kişinin katıldığı programda “Sungur Başkan Yahşihan’ı almış” yorumlarına sahne oldu. 

31 Mart tarihinde yapılacak olan Mahalli idareler seçimlerine kısa bir süre kala Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde seçim hareketliliği hız kesmeden devam ediyor. Kırıkkale’de seçim sonucunun en çok merak edilen bölgesi olan Yahşihan’da, belediyenin mevcut çalışanları ve Yahşihan Belediyesi'nden haksız suçlamalarla çıkarıldığı iddia edilen işçiler AK Parti Yahşihan Belediye Başkan Adayı Ahmet Sungur'a destek için bir araya geldi. 
 
“YAHŞİHAN’DA BASKI VE ZULME SON VERECEĞİZ”

Yahşihan’ın Efsane Belediye Başkanı olarak bilinen Ahmet Sungur yaptığı açıklamada kendisine destek veren vatandaşlara teşekkür ederek, "Yahşihan’da baskı ve zulme son vereceğiz. Yapacağımız iş şu, önceki dönemde olduğu gibi kardeşliği, birlik ve beraberliğimizi sağlayacağız. Soframız bir olacak, ekmeğimizi beraber bölüşeceğiz” dedi. “Allah nasip ederse bu baskı düzenine son, yalana son, talana son, şaibeye son. Yolsuzluğa son vereceğiz! Allah izin verirse bunların hepsini bitireceğiz. Birlikte başaracağız. Bize had bildirmek istediler, gerçek hadsizlere had bildireceğiz” dedi.

Editör: KAAN YAMAN