Yenimahalleliler iftar sofralarında buluşuyor Yenimahalleliler iftar sofralarında buluşuyor

Havanın soğuk ve rüzgarlı olmasına aldırış etmeyen yüzlerce Ak partili delege sabahın ilk ışıkları ile birlikte Temayül salonuna akın etti. 8 ilçe 2 Belde ve Bir Merkez Belediyenin başkan adayının belirleneceği Temayül yoklamasında vatandaşlar sabahın ilk ışıkları ile birlikte oylarını kullanmak için salondaki yerlerini alarak oy kullanmaya başladılar. Seçim maratonuna başlandıktan sonra farklı bir çıkış yaparak adını duyuran Yahşihan Belediye Başkan aday adayı Rıfat Güldüren yine burada da farkını gösterdi. 

Yaklaşık 670 delegenin oy kullandığı ve hali hazırda binlerce kişinin akın ettiği Temayül yoklamasına havanın soğuk olmasını fırsat bilen Rıfat Güldüren Partililere çorba ikramında bulundu. Yaklaşık 3 bin kişilik çorba hazırlatan Güldüren, “Bugün Partimiz için buradayız, dün akşam ilçemizde ilçe başkanlığımız tarafından verilen birlik ve beraberlik yemeğine katıldık. Burada hedefimizin Yahşihan’a hizmet olduğunu ifade ettik. Bizimle beraber yola çıkan bütün aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum. Yahşihan için hizmete talip olduğumuz bu yolda dün akşam yapmış olduğumuz toplantı sonrasında bugünün havasının kötü olacağını düşünerek partililerimize çorba hazırlattık. Bir nebze olsun partililerimizin içlerini bu çorba ile ısıttıysak ne mutlu bize.

Biz büyük güçlü milletine hizmet için kendisini adayan başarılı bir aileyiz, bugün bu buluşmamız temayül değil kardeşlik buluşması olarak adlandırmak istiyorum. bu soğukta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davası için fırtına, yağmur, soğuğu umursamadan partililerimiz buraya geldi. Bizlerde küçükte olsa böyle bir organizasyon düşündük. Başta İl Milletvekilimiz Mustafa Kaplan, İl Başkanımız Engin Pehlivanlı, Merkez ilçe Başkanımız Turgay Sarıaydın, İl Kadın Kolları Başkanımız Özden Temuçin, Gençlik Kolları Başkanımız Tuğrul Resul Sofuoğlu, Ak Parti Yahşihan ilçe Başkanımız Alper Ağaçtan olmak üzere bütün teşkilat üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: HABER MERKEZİ