AK Parti Ankara Milletvekili adayları,  14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan'ın bugüne kadarki alınan oy oranlarından daha yüksek oy oranıyla, rekor oyla seçilmesi için yoğun şekilde çalışıyor. Ankaralı başta ilk kez oy kullanacak olan seçmenler olmak üzere vatandaşlarla biraraya gelen AK Parti milletvekili adayları, 14 Mayıs seçimlerinin önemini anlatarak güçlü Türkiye için AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy istiyor.  

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci dönem Milletvekilliği seçimlerine doğru hızlı adımlarla ilerlerken AK Parti Ankara milletvekili adayları, Ankara İl Başkanlığı koordinesinde seçim çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlara ve özellikle ilk defa oy kullanacak olan gençlere son 20 yılda Türkiye’nin nereden nereye geldiğini anlatan Milletvekili adayları, “Yaparsa yine AK Parti yapar” diyerek seçmenlerden bir kez daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi güçlü bir şekilde iktidara taşımaları için desteklerini istedi. 

“BU MİLLET YÜZYIL ÖNCE NASILSA YÜZYIL SONRA DA AYNI KARARLILIKTADIR” 

AK Parti Ankara Milletvekili adayları vatandaşlarla ve ilk defa oy kullanacak olan gençlerle bir araya gelerek Türkiye’nin 20 yılda yapılan yatırımlarla nereden nereye geldiğini anlatarak bir kez daha desteklerini istedi.  Ankara’nın Etimesgut ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili adayı Fuat Oktay, Etimesgut’luların talepleri dinledi. Etimesgut’ta yoğun ilgi ile karşılaşan Oktay daha sonra çocuklarla ve engelli vatandaşlarla yakından ilgilendi. "Engelli vatandaşlarımız için tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız." diyerek sosyal destekler hakkında bilgiler verdi.  Ziyarette ilginç anlar da yaşandı. Hacı Göktekin isimli vatandaş, Oktay'a "Doğru yerde, doğru insanlarla beraberiz." şiirini okudu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yazdığı "Sevdik seni reis" şiirini ise Oktay'a Erdoğan'a iletmesi için teslim etti.  "Çocuklarla Elvan'da Şenlik Var" etkinliğine katılan Oktay burada yaptığı konuşmada, milletin desteği arkalarında oldukça güçlü Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceklerini söyledi. Oktay, Türkiye Yüzyılına girildiğini, 14 Mayıs'a hep birlikte ve şenlik havasında yürüdüklerini belirterek, çocuklara çok daha güzel bir Türkiye bırakacaklarını ve çocukların böylece dünyada söz sahibi olacağını ifade etti. Türkiye'nin bağımsızlığını özellikle gençler için istediklerini dile getiren Oktay, "Yüzyıl önce bunun için kan döktük. Bunun için can verdik. Gencimizle yaşlımızla, kadınımızla erkeğimizle, varımızla yoğumuzla bu ülkeyi başkalarına yar etmedik. Yüzyıl sonra bugün de yar etmeyeceğiz. Türkiye üzerinde art niyetleri olanlar,  emelleri olanlar şunu bilsinler ki,  yüzyıl önce bu millet nasıl tek yumruk olduysa kanını, canını, malını verme pahasına bir karış toprağını vermediyse yüzyıl sonra da aynı kararlılıktadır. Biz hamdolsun genç ve çocuklarımızda da bu kararlılığı görüyoruz." dedi.  

Oktay, okullarda artık ortalama 20-25 kişilik sınıflarda eğitim yapıldığını anlatarak, gençlerin kendiişlerini kurabilmesi için her türlü teşviki verdiklerini, uygun vadeyle faiz kredi sağladıklarını kaydetti.  

“BİRKEZ DAHA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A VE AK PARTİ’YE OY İSTİYORUM” 

Çamlıdere ve Kızılcahamam’ı ziyaret eden Ankara 2. bölge milletvekili adayı Osman Gökçek’te, Çamlıdere’de ilk olarak AK Parti ilçe teşkilatı ile bir araya geldi. Daha sonra halk eğitim merkezinde düzenlenen 23 Nisan gösterisine katılan Gökçek, ardından Çamlıdere esnafını ziyaret etti. Daha sonra Kızılcahamam İlçesi’ne geçerek burada da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Gökçek Her iki ilçede de yoğun ilgi ve heyecanla karşılandı. Ziyaret esnasında 14 Mayıs seçimlerinin önemini vurgulayan Gökçek “Kandildeki teröristleri söz sahibi yapmak istemiyorsak, ülkemizi teröristlerin eline bırakmak istemiyorsak AK Parti’yi bir kez daha iktidara getirmek zorundayız. Sizlerden hem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hem de AK Parti’ye oy istiyorum” dedi. 

“KAPI KAPI DOLAŞIP TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONUNU ANLATACAĞIM” 

Güne Çankaya Sokaklarında başlayan Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Mustafa Hasgül ise ilçe esnafları ve ilçe halkıyla yaklaşan 14 Mayıs seçimlerini konuşup desteklerini istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde durmadan, yorulmadan çalışacağını belirten Hasgül, “Aşkınan Çalışan Yorulmaz” düsturunu benimsediğini bu yolda kapı kapı dolaşarak Türkiye Yüzyılı Vizyonunu anlatacağını dile getirdi. 

“14 MAYIS BİR PARTİNİN DEĞİL UMUDUNU TÜRKİYE^YE BAĞLAYAN HERKESİN ZAFERİ OLACAK” 

AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Asuman Erdoğan da, Sincan, Yenikent, Kazımkarabekir Caddesi esnafını, Kazımkarabekir Caddesinde kurulan AK Parti yeni üye standını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Adayı Fuat Oktay ile birlikte saha çalışmalarına devam eden Asuman Erdoğan, Sincan, Yenikent Seçim Koordinasyon Merkezini ve Gazi Osmanpaşa Mahallesindeki bir aileye de taziye ziyaretinde bulundu. Milletvekili Asuman Erdoğan, “Elhamdülillah saha çalışmalarımızda milletimizin, esnafımızın, gencimizin, yaşlımızın ve bütün kesimlerden vatandaşımızın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye vermiş olduğu sınırsız desteğe, şahit oluyoruz. Bizim milletimiz feraset sahibidir, bu nedenle 14 Mayıs 2023’te Türkiye Yüzyılını seçim sandığında başlatmak üzere gün saymaktadır. 14 Mayıs bir partinin değil Türkiye’nin ve umudunu Türkiye’ye bağlayan bütün mazlumların seçim zaferi olacaktır.” açıklamasında bulundu. 

“DOĞRUSU AK PARTİ” 

Çalışmalarına Haymana ilçesinde devam eden AK Parti Ankara Milletvekili adayı Murat Alparslan, Haymana Seçim Koordinasyon Merkezi’nde teşkilatla bir araya geldi. Alparslan, burada ilçe başkanı ile istişarelerde bulundu. Ardından çalışmalarına Haymana’nın köylerinde devam eden Alparslan Esenköy Mahallesinde vatandaşlarla buluşarak sohbet etti. Buradan Soğulcak Mahallesine geçen Alparslan burada vatandaşlara yapılan hizmetlerden 2023 ve 2024 yılında planlanan hizmetleri İlçe Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile birlikte vatandaşlara tek tek anlattı. Çalışmalarına Kavak Mahallesi ile devam eden Alparslan vatandaşlara AK Parti olarak bizim verdiğimiz mücadele istiklal ve istikbal mücadelesidir diyerek doğrusu AK Parti dedi.  

“CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I REKOR OYLA SEÇECEĞİZ” 

AK Parti Ankara İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin programları doğrultusunda muhtar ve esnaf ziyaretleri yaparak Ankara Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (AHİD) bayramlaşma programına katılan Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Muhammed Abdullah Özer, burada yaptığı konuşmada, “21 yıldan bugüne milletimize hizmet sevdasıyla çıktığımız bu kutlu yolda ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla hareket ederek milletimizin daima yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Biz gücümüzü milletten alırken, sırtını PKK'ya PYD'ye, FETÖ'ye ve ABD'ye dayayanlar ‘Tayyip Erdoğan'ı indireceğiz’ diyorlar. Buradan tekrar seslenmek istiyorum. Gücünü milletten alan adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan'ı 14 Mayıs’ta bugüne kadarki aldığımız oy oranlarından daha yüksek oy oranıyla, rekor oyla seçeceğiz.” İfadelerini kullandı. 

“TÜRKİYE İSLAM SANCAĞININ TAŞIYICISI” 

AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ebru Kurban Yaldız da, İlçeleri ve köyleri ziyaret etti. Ankara Gölbaşı İlçesinde köy ve mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya gelen Yaldız, "Vatanımıza sevdalı bir liderle yol yürüyen bir dava insanı olarak bölgemizde dokunmadığımız gönül, ayak basmadığımız yer, hizmetlerimizi anlatmadığımız kimse kalmayacak. Bizler tarihinden feyz alan, yenidünya düzenine uyum sağlayan Türkiye Yüzyılı'nı ufuk çizgisinin ötesine taşıma gayesi taşıyan bir hareketiz. Türkiye İslam sancağının taşıyıcısı, Türk Dünyasının kalesi olarak sınırları aşan bir vizyon ile yönetilmektedir. Bizlerde bu yolda ‘halka hizmet etmeyi Hakka hizmet’ düsturuyla sizlerin desteklerinize talibiz." diye konuştu. 

İLK OYUNU KULLANACAK GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ 

Teknopark Ankara’yı ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Adayı Dr. Ömer İleri ise,  Teknopark’ta faaliyet yürüten girişimcilerin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ardından İvedik Organize Sanayi Bölgesindeki esnafları ziyaret eden İleri, daha sonra İlk defa oy kullanacak genç seçmenlerle bir araya gelerek ‘İlk Oyum AK Parti’ye, İlk Oyum Erdoğan’a programına katıldı.  

“BİZ HER ŞEYİN FARKINDAYIZ” 

Seçim çalışmalarına Beypazarı ilçesinde devam eden AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Halil Hotaman’a da vatandaşların ilgisi yoğundu. Vatandaşlarla sohbet eden Hotaman’a, “Sayın vekilim biz geçen seçim de Reis’e söz verdik. Seni Başkan yapacağız dedik. Kendisine verdiğimiz sözü tuttuk. Bu seçimde de aynı şeyi söylüyoruz. Söz veriyoruz onun devam etmesi için çalışıyoruz. Biz vatandaş olarak her şeyin farkındayız. Masanın da, masada oturanlarında.  Sizler bizi böyle ziyarete gelince de çok memnun oluyoruz kimse koltukta değil herkes saha da. Ama gönül istiyor ki seçimden sonra da bizleri dinleyin şuan derdimiz Türkiye ama seçimden sonra da siz vekiller bizleri yalnız bırakmayın.” İfadelerini kullanırken, Hotaman’da, “Makam önemli değil emin olun seçimden sonrada şahsım Halil Hotaman olarak sizleri ziyarete geleceğim” ifadelerini kullandı. 

“VATANDAŞLARIMIZIN FERASETİNE İNANIYORUZ” 

“21 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde AK Parti olarak Türkiye’nin doğusundan batısına güneyinden kuzeyine 81 ilimize damgamızı vurduk” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Adayı Jülide Sarıeroğlu, Ankara’nın Mamak ilçesinde seçim çalışmalarını sürdürdü. İlk olarak Mamak Belediyesi Musiki Muallim Mektebi’nde parti teşkilatı ile buluşan Sarıeroğlu, buradan Araplar Mahallesi’ne geçerek Araplar Derneği’ni ziyaret etti. Yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi aldı. Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve AK Parti Mamak ilçe teşkilatı ile birlikte Boğaziçi Mahallesi’nde esnaf ziyaretinde bulunan Sarıeroğlu, esnafa ve vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını iletti. Özellikle ilk oyunu kullanacak gençlerle sohbet eden Sarıeroğlu, gençlerden “İlk Oyum AK Parti’ye” sözü aldı. Vatandaşlarımızın ferasetine inanıyoruz diyen Sarıeroğlu, “21 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde AK Parti olarak Türkiye’nin doğusundan batısına güneyinden kuzeyine 81 ilimize damgamızı vurduk. Bizler inşallah ülkemizdeki güzellikleri devam ettirmek istiyoruz. Vatandaşlarımızın ferasetine inanıyoruz. Çözüm hep vatandaşımızın iradesiyle olmuştur. Milletimiz Türkiye üzerinde tuzak kurmaya çalışanlara, hesabı olanlara yine bu seçimde en güçlü cevabı verecektir. Bu seçim Türkiye meselesidir” ifadelerini kullandı. 

Editör: Şule Yaman