Organizasyonun ilk günü Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını anlatan "Atatürk" filminin dünya prömiyeriyle başladı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına ithaf edilen açılış gecesine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan Mumcu, Los Angeles Başkonsolosu Sinan Kuzum ve Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz yer aldı. 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan Mumcu Hollywood Türk Film ve Drama Günleri'nin açılışında Türk sinemasının dünyada daha bilinir hale gelmesi amacıyla bu tür etkinliklerin Bakanlık açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anan Dr. Batuhan Mumcu, Atatürk filminin gerçekleştirilmesinde emeği geçenleri tebrik etti.  

Los Angeles Başkonsolosu Sinan Kuzum ise konuşmasında önümüzdeki yüzyılın Türkiye Yüzyılı olacağını, ülkemizin marka değerini artıran ve Türkiye yüzyılı hedeflerimize ulaşılmasında en önemli alanlardan birisinin de kültür ve sanat olduğuna değindi.

Sinema Sektöründen Önemli İsimler, Hollywood Türk Film ve Drama Günleri'nde Boy Gösterdi

Engin Altan Düzyatan, Aras Bulut İynemli, Meryem Uzerli, Ebru Şahin, Fadik Atasoy gibi ünlü isimlerin yanı sıra “Traffic ve Savior gibi önemli projelerin yapımcısı Cindy Cowan, Meisner, Strasberg, Adler, Hagen, Çehov ve Stanislavsky tekniklerinde uzmanlaşmış oyuncu koçu, Edgemar Sanat Merkezi'nin kurucusu Michelle Danner,Hall of Fame fotoğraf sanatçısı Andrew Bernstein yer aldı.

Hollywood Türk Film ve Drama Günleri başkanı Barbaros Tapan, yoğun destek ve katılımdan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederken, "sinemanın evrensel diliyle Hollywood’da Türkiye’mizin eşsiz hikayelerini anlatıyoruz” dedi.

Organizasyonun ikinci gününde Dünya çapında ilgi gören, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer’e En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü getiren “Şahsiyet” II. Fasıl dünya prömiyeri gerçekleşti.

GELENEKSEL LEZZETLERLE İFTAR SOFRALARI   HALİÇ’TE KURULUYOR GELENEKSEL LEZZETLERLE İFTAR SOFRALARI HALİÇ’TE KURULUYOR

Prömiyerde konuşan GAİN Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Kilimci, “Güçlü öyküsü ve köklü kadrosuyla başarısını Türkiye’den dünyaya duyuran Şahsiyet dizisinin ikinci sezon heyecanını bugün ilk kez burada paylaşıyor ve diziyi GAİN aracılığıyla izleyicilerle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Benimsediğimiz vizyon çerçevesinde, Türk kültürünü ve sanatını dünyaya tanıtan Hollywood Türk Film ve Drama Günleri gibi nitelikli organizasyonların bir parçası olmak bizleri son derece mutlu ediyor” dedi.

Sunuculuğunu Fadik Atasoy’un üstlendiği gecede Festival Direktörü Elif Zorlu Tapan ´Türk yapımlarını Hollywood`un kalbine taşımak, Los Angeles`da bulunan izleyicileri Türkiye’nin sanatsal ifadelerini keşfetmeye davet etmek,ülkemiz değerlerini global arenada yansıtmak bizim için büyük gurur. Bizleri her konuda destekleyen Bakanlarımıza ve sponsorlarımıza teşekkürlerimizi sunarız’ dedi.

‘Vizyonun Sesi’ Paneli

Gösterimlerin yanı sıra katılımcılar ilgi çekici panelleri de dinleme fırsatı buldu. Panel, eğlence endüstrisinin perde arkasına benzersiz bir bakış sunarak, sektör profesyonelleri için değerli bilgiler sundu.

Panelin moderatörlüğünü iletişim ve gazetecilik dünyasının seçkin isimlerinden Dr. Naz Şenyuva gerçekleştirdi. Panelin değerli konukları arasında şu isimler yer alıyor:

Editör: HABER MERKEZİ