31 Mart 2024'teki yerel seçimlerde İstanbul'da yeniden aday olarak gösterilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataköy Baruthane yapılarının açılış törenine katıldı. Törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, yerel seçimlere ilişkin mesajlar verdi.

"BU MİLLET HADDİNİZİ BİLDİRECEK"

İsim vermeden rakibi Murat Kurum'a yüklenen İmamoğlu, "Biz iş yapıyoruz, icraat yapıyoruz, göz boyamıyoruz. Başkalarını ayrıştırıp bir düşmanlık sahası asla oluşturmuyoruz. Biz burada geçmişle geleceği buluşturuyoruz. Siz-biz demeden hareket eden, insanlarına hizmet ederken ayrıştırmayan bir ekibiz. Bize tam da bunun tersi biçimde saldırıya geçenlere buradan söyleyeyim; size bu millet haddinizi 31 Mart 2024'te bildirecek" dedi.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları;

Murat Kurum gençlerle buluştu Murat Kurum gençlerle buluştu

"Belli ki sayın bakanla olan fotoğraf, bu işin ne yazık ki belli ayarları ve dengeleri ülkemizde bu yeni rejimle beraber bozuldu. Ülkemizin belli bakanlıkları ya da kuruluşları her ne koşulda olursa olsun bu tür ortamlar hassasiyetle yaklaşmalıdırlar. Ama yeni sistem başta sayın cumhurbaşkanının şahsi duruşu dili ve tavrıyla beraber onun atadığı bakanların tutumlarıyla başka bir yere evrildi. Ama biz buna alışığız.

Editör: HABER MERKEZİ