Parti'nin İstanbul Adayı Murat Kurum, İSTOÇ Ticaret Merkezi’ni ziyaretinde konuştu.

Kurum, "Ulaşım projelerine ilişkin müjdelerimiz olacak. Trafik yükümü azaltacak lojistik merkezlerimiz olacak" dedi.

Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bütün dünya'ya buradan ihracat gerçekleştiriyorlar. Hem bölgemiz hem İstanbul'umuz için çok çok kıymetli. Bizim projelerimizi kendilerine anlattık. Onların talebiyle örtüşüp örtüşmediğini değerlendirmek istiyorduk. Esnafımızla oturacağız, karar alacağız ve uygulayacağız. Esnafımızla aldığımız kararı hayata geçiriyor olacağız. İstanbul'daki yüke baktığınızda, trafiğin arttığını görüyoruz. İstanbul'umuzun trafik yükünü azaltacak lojistik merkezler kuracağız. İstanbul'un nüfusunu çoğaltmak niyetimiz yok. Mevcuttaki sıkışıklığı şehrin çeperlerine yaymak zorundayız.

Yeni üretim alanlarını, pazarlama alanlarını da İSTOÇ da olduğu gibi yaygınlaştıracağız. Sadece İSTOÇ esnafıyla çalışmayacağız."

MSB duyurdu! 7 PKK'lı terörist öldürüldü MSB duyurdu! 7 PKK'lı terörist öldürüldü

İSTANBUL'U KENTSEL DÖNÜŞÜMDE NE BEKLİYOR?

"İstanbul'da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar belediye başkanlarımızla birlikte çalışacağız. Vatandaşımızla birlikte çalışacağız. Vatandaşımızın rızasına dayalı çalışacağız. Allah göstermesin olası depremle ilgili tedbirlerimizi alacağız hem de kalıcı çözümlerimizi ortaya koyacağız. Bakanlığımız bir proje açıkladılar. Sayın Cumhurbaşkanımız milletimize müjdeledi. Yarısı Bizden kampanyamızla alakalı projeleri, sayıları, şartları detaylı bir şekilde verdi. İnşallah önümüzdeki süreçte de bakanlığımızla birlikte İstanbul'un her ilçesinde, her ilçesinde vatandaşlarımızın rızası çerçevesinde kentsel dönüşüm uygulamalarını her ne kadar, her türlü engelleme girişimi olsa da yapmaya devam edeceğiz. Ve bunun dışında da belediyemiz büyükşehir belediyemiz, ilçe belediyelerimizle birlikte elini taşın altına koyacak. Bu projelere destek olacak. Biz İstanbul'daki riskli bir buçuk milyon konutu bir an önce dönüştürmemiz lazım. Bir an önce dönüştürmemiz lazım. Aynı acıları yaşamak istemiyorsak bunu yapmak zorundayız. Bu iradeyi zaten geçmişte biz tüm ilçelerimizde baksanız hemen hemen her ilçede bizim yapmış olduğumuz bir kentsel dönüşüm projesini görürsünüz. Hiçbir şekilde rant yoktur içinde. Hiçbir şekilde orada vatandaşımızın rızası dışında bir iş yapılmamıştır. Gidin Tozkoparan'a bakın. Orada eylemler yaptılar. Şimdi mutlu huzurlu bir şekilde oturuyorlar. Kirazlıtepe'ye bakın. Aynı şekilde. Gaziosmanpaşa'da, Esenler'de, Güngören'de, Bağcılar'da biz İstanbul'umuzun 39 ilçesinde varız. Daha güçlü bir şekilde olmaya devam edeceğiz. Bu konuda kararlıyız. İstanbul'u dönüştüreceğiz, vatandaşımızla birlikte dönüştüreceğiz. İstanbul'umuzu dirençli hale getireceğiz. Ve bunu da milletimizle birlikte yapacağız."

Editör: HABER MERKEZİ