AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Bahadır Kılıç Ramazan Bayram mesajı yayınladı. "Bayramların, aziz milletimizle birlikte, tüm Müslümanlar ve insanlık için de gerçek manasıyla bayram havasında geçmesini arzu ediyoruz” ifadelerini kullananan Kılıç . Bayramların insanların birbirlerine olan dargınlıklarını sonlandırdığı müstesna günler olduğunu ifade etti. Kılıç, İl Başkanlığında bayramlaşmanın Bayramın Birinci günü Saat 14.00’de yapılacağını duyurdu. 

Bayramların insanların birbirlerine olan dargınlıklarınıunutturduğunu ifade eden AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Bahadır Kılıç , "Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissettiğimiz, maneviyat ikliminden esintilerin kuşattığı bir Ramazan Ayını daha huzur içerisinde idrak ederek, burukta olsa bayrama erişmenin manevi hazzını, muhabbetini, gönül huzurunu milletçe yaşıyoruz. Elimizdeki maddi zenginliği, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi herkesle paylaştık. Böylece Allah'a karşı kulluk görevlerimizi yerine getirmenin manevi huzuru ve mutluluğu içerisinde Ramazan Bayramı'na ulaştık. Bayramlar ki, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma bilincinin kuvvetlendiği önemli günlerdir. Bayramlar kardeşlik iklimini, dayanışma ruhunu, birlik ve beraberliğimizi tazeleme günüdür" dedi.

Kılıç ""Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu mübarek günlerde hiç şüphesiz yaptığımız dualar, her zamankinden daha içten ve samimidir. 6 Şubatta yaşanan asrın en büyük felaketi nedeniyle Ramazan ayını ve bayramı buruk geçiriyor olsak da kalplerimiz bir ve beraberdir. Bu büyük felakette yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza Alah’tan rahmet geride kalanlara sabırlar, tedavisi devam eden kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Bu vesile ile Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, bayramın ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum." Kılıç AK Parti’de bayralaşmanın İl Başkanlığında bayramın birinci günü saat 14.00’de yapılacağını ifade etti.

Editör: HABER MERKEZİ