7 Farklı Atölye

Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi Temmuz ayı ücretsiz atölye çalışmalarına başladı. Kayıtları devam eden atölyelerde 6 ila 15 yaş arası çocukların yararlandığı etkinlikler kapsamında 1 – 31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. 7 ayrı atölyede Bilimin Dünyası ile tanışan çocuklar yaz aylarını doya doya geçiriyorlar. Bir birinden farklı deneyler yapan çocuklar Müzik ve İngilizce atölyeleri ile günlerini tamamlıyorlar.

Bilim İle Buluşuyorlar

Kırıkkale Bilim Merkezi’nde çocukların yaz aylarını dolu dolu geçirdiğini söyleyen Bilim Merkezi yetkilileri “Oldukça da güzel bir dönem geçiriyoruz. Özellikle okulların kapanmasıyla birlikte oldukça aktif bir program belirledik. Her gün 7 tane atölye olacak şekilde, toplamda 150 öğrenciye hizmet edecek şekilde ağırlıyoruz. Çocuklarımız burada bilimin farklı dünyası ile karşılaşıyorlar. Eğitimlerin sonunda ise çocuklarımıza katılım belgesi vermeceğiz” ifadesini kullandılar.

Öğrenciler Atölyeleri Seviyoruz

Bilim Merkezine gelen minik öğrencilerde atölyelerin hepsini çok sevdiğini, bilim merkezinde çok mutlu olduklarını dile getirerek “ Tüm öğretmenlerimizi çok seviyoruz, bize çok ilgi gösteriyorlar, Kırıkkale Bilim Merkezi’ndeki atölyeler çok faydalı. Çünkü bu atölyeler bizim el, göz becerilerimizi geliştiriyor ve çok faydalı. Ayrıca burada çok eğleniyorum” diye konuştu.

Çok Güzel Bir Ortam

Bilim Merkezine gelen veliler ise “Burası çok ferah. Türkiye’de böyle yerler var ama burası çok ferah ve güzel bir ortam Burada her şey düşünülmüş. Çocuklar koşarak geliyor.” İfadesini kullanıyor. Çocuklar ve aileler Bilim Merkezi’nin çok faydalı olduğunu ifade ederek sunulan hizmetten dolayı Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya teşekkür ettiklerini iletti.

Editör: HABER MERKEZİ