Kahramanlık Sergilediler

Ülkemizde yaşanan deprem, sel gibi doğal afetlere karşı kararlılıkla mücadelede ederek kahramanlık sergileyen Kırıkkale Belediyesi İtfaiye ekiplerinin gayretleri ve fedakarlıkları karşılıksız kalmadı. Ülkemizi derinden etkileyen 6 Şubat Kahramanmaraş merkez üssü depremde ilk anda hiçbir talimat beklemeden Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın direktifleri ile harekete geçen Belediye İtfaiye Müdürlüğü ekipleri özellikle Kahramanmaraş/Göksun – Pazarcık ve Kahramanmaraş’ın köylerinde arama kurtarma faaliyetlerinde bulundular.

Üstün Fedakarlık Madalyası İle Ödüllendirildiler

Kırıkkale Belediyesine ait tam donanımlı araçlar ile deprem bölgesinde arama kurtarma faaliyetleri sürdüren ekiplerimiz özellikle Göksun’da yaşanan ikinci büyük yıkıcı depreme araçlarına ikmal yaptıkları esnada yakalandılar.

Bu esnada bulundukları yerde yıkılan bir binadan Türkiye gündemine de oturan Zehra kızımız ile kardeşlerini ve ailesi enkazdan ekiplerimiz tarafından çıkarılmışlardı. Onlarca vatandaşımızı çalıştıkları noktalarda enkaz altından çıkaran ekiplerimizi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önce ki gün Külliyede kabul ederek “Üstün Fedakarlık Madalyası” ile ödüllendirildiler.

Her Zaman Yüz Akımız Oldular

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Devlet Üstün Fedakârlık” Madalyası ile ödüllendirilen İtfaiye ekiplerinin daha önce sayısız kez kendilerini gururlandırdıklarını, yaşanan deprem sonrası da insan üstü gösterdikleri gayrete şait olduğunu belirterek “Her zaman yüz akımız olan İtfaiye ekiplerimiz göğsümüzü kabartmıştır. Kendilerini tebrik ediyor, gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da belediyemiz personelinin çalışmalarını takdir etmesi nezdinde ülkemiz için gösterdiği üstün gayretlerden dolayı şehrimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasını taşıyan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası beraatında şu ifadeler yer aldı:

“Bu madalya, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkez üssü olmak üzere Türkiye’nin on bir ilini doğrudan etkileyen, on binlerce can kaybına ve büyük bir yıkıma neden olan depremlerin ardından başlatılan arama-kurtarma faaliyetleri sırasında sağladığınız katkı ve gösterdiğiniz fedakârlık münasebetiyle Türk Milleti’nin şükran duygularının nişanesi olaraktan tarafınıza tevcih edilmiştir.”

Bölgede üstün gayret gösteren Abdurrahman Gök, Ümit Bozbıyık, Mahmut Şeran, Fatih Gökbulut, Emrah Sancar, Aktan Yaşar, İsa Bakır, Haydar Yeşilyurt, Sami Doğan, Nejat Kürkçü ve Emrah Elitok, Aydın Perçim’de nişana layık görüldüler

Editör: Şule Yaman