Kızılay bu hafta da Prof. Dr. Fuat sezgin Kütüphanesine gelen çocuk ve gençlere mahremiyet eğitimi vererek onların başına gelebilecek olumsuz durumlarda nasıl davranmaları gerektiğinin eğitimini verdi. Verilen eğitim ile ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezi Başkanı Mustafa İŞLER şunları söyledi;

“ DAHA SAĞLAM NESİLLER İÇİN ÇABALIYORUZ “

Kızılay olarak daima ailelerimizin yanında oluyoruz. Onlara yardımcı olabildiğimiz her konuda destek veriyoruz.

Bazen çocuklarımıza ve gençlerimize yapılan minik dokunuşlar onların geleceklerinin daha güzel geçmesini sağlıyor. Geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz ile çok güzel faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız hem oynuyorlar ,hem terapi görüyorlar, hem de toplumsal kuralları öğrenerek ahlaki gelişimleri sağlanıyor.

Bu hafta şubemizde açmış olduğumuz Prof. Dr. Fuat SEZGİN kütüphanesine gelen çocuklarımıza mahremiyet eğitimi vererek onların karşılaşacağı olumsuz durumlarda nasıl davranacaklarını öğrettik. Eğitimde çocuklarımıza ilk olarak mahremiyet kavramı açıklanmıştır. Çocuklara mahremiyet sınırlarımızı nasıl koruduğumuzu, özel alanın ne demek olduğu ve hangi bölgeleri kapsadığı, çocukların kendi kararlarını almasının mahremiyet açısından önemi, iyi dokunuş ve kötü dokunuş kavramlarının neler olduğu ve mahremiyet sınırların nasıl çizileceği hakkında bilgi verilmiştir.

Editör: Şule Yaman