Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezi ilimizde bulunan depremzede çocuklara ve ailelerine moral etkinlikleri düzenliyor. Kızılay Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerden dolayı ilimize yerleşen ailelerimize hafta sonları Başpınar Kapalı Spor salonunda etkinlik düzenleyerek ailelere moral veriyor. Yapılan etkinliklerle ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Kırıkkale İl Başkanı Mustafa İŞLER şunları söyledi;

“ ACILARI ACILARIMIZ, DERTLERİ DERTLERİMİZ “

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerden dolayı ilimize yerleşen ailelerimizle hafta sonları Başpınar Kapalı Spor salonunda etkinlik düzenleyerek bir araya geliyoruz. Kızılay gönüllülerimiz ile yaptığımız etkinliklerle ailelerimizin birazda olsa acılarını unutması için çocuklarımızla oyunlar oynayarak, anneleri ile sohbetler ederek kardeş oluyoruz.

“ ANNELERİMİZ İLE TANIŞARAK YAKINDAN İLGİLENİYORUZ “

Kızılay olarak düzenlediğimiz etkinliklerle depremlerden dolayı yaşadıkları travmaları atmaları için annelerimiz ile birere bir ilgilenerek sohbetler ediyoruz. Annelerimizle nefes çalışmaları yaparak rahatlamaları sağlıyoruz ve gönüllülerimizin kendi elleri ile yaptıkları ikramlıklardan hep birlikte yiyerek bizleri kendi kardeşleri gibi ağırlıyoruz.

“ ÇOCUKLARLA OYUNLAR OYNAYARAK OYUNCAK HEDİYE EDİYORUZ “

Depremden psikolojik olarak en çok etkilenen kişiler çocuklardır. Deprem anında ve deprem sonrasında yaşadıkları ve gördükleri bir çok olay onların o nazik duygularında bir çok yıkıcı tahribatlar oluşturuyor. Çocuklarımızın bu etkileri hızlı bir şekilde atlatmaları için Kızılay olarak elimizden geleni yapıyoruz. Yapmış olduğumuz bu etkinliklerle özellikle alanında uzman arkadaşlarımız

etkinliklerimizde gönüllü olarak görev almaktadır. Yapmış olduğumuz etkinliklerle onlarla oyunlar oynuyoruz ve oyuncak hediye ediyoruz.

“ AİLELERİMİZ ETKİNLİK SONUNDA MUTLU BİR ŞEKİLDE AYRILIYORLAR “

Depremzede ailelerimiz Kızılay’ın bugüne kadarki yaptıkları desteklerden ve faaliyetlerden çok memnun kaldıklarını, özellikle beklenenin üzerinde destek gördüklerini belirttiler. Hepsi etkinliklerimizin sonunda mutlu bir şekilde ayrılarak Kızılay’a ve gönüllülerine çok teşekkür ettiler.

Editör: Şule Yaman