“ GÖNÜLLER BİR FİKİRLER BİR

TÜM YÜREKLER HAYIR VE İYİLİK İÇİN ÇARPIYOR “

Kırıkkale birçok ilin ulaşım güzergahlarının kesişim noktasında ve Anadolu'nun merkezinde bulunmaktadır. Şehrin, bilinen 4000 yıllık tarihi ile uzun bir geçmişi vardır. Kırıkkale yalnızca doğası ve tarihi ile değil bir çok kültürel değere de sahiptir.

Romanlar yaklaşık Kırıkkale nüfusunun %3’nü oluşturmaktadır. Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezi olarak ilimizde yaşayan roman vatandaşların yaşadığı sıkıntı ve problemleri daha iyi analiz ederek sıkıntı ve problemlere çare olmak için kardeşlik toplantıları düzenliyoruz.

Biz roman kardeşlerimizle yaptığımız toplantılarda gördük ki gönüllülerimiz bir, fikirlerimiz bir ve tüm yürekler hayır ve iyilik için çarpıyor.

“ GELECEĞİN TÜRKİYE’SİNE ROMAN KARDEŞLERİMİZİN DE FAYDA VE KATKILARINI GÖRECEĞİZ “

Anadolu erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli , Hacı Bayram Veli ruhu taşıyan roman kardeşlerimizin geleceğin Türkiye’sinde çok değerli fayda ve katkılarının olacağına inanıyoruz.

Yaratılanı severiz yaratandan ötürü dedik. Kardeşlik buluşmalarımız da Sevgiyi saygıyı, birlik ve beraberliği konuşuyoruz hep beraber. Kardeşlik buluşmalarımız da hoş sohbetleri ve misafirperverlikleri için roman kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz.

“ KIZILAY’IN GÖSTERDİĞİ İLGİDEN ROMANLAR ÇOK MEMNUN “

Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezi olarak roman kardeşlerimize yaptığımız faaliyetlerden, katkılardan, desteklerden ve diyaloglardan dolayı çok memnun kalan roman kardeşlerimiz kendi beklentilerinin çok çok üstünde ilgi ve alaka gördüklerini söyleyerek Kızılay’a çok teşekkür ediyor. Özellikle kütüphane faaliyetleri, aile seminerleri gibi çalışmaların kendileri için çok faydalı olduğunu belirtiyorla

Editör: Şule Yaman