Muğla Büyükşehir Belediyesi denizlerde yüzey temizliği yapabilmek ve acil durumlara müdahale edebilmek için envanterine eklediği 3 Acil Müdahale teknesini tanıttı. 2023 yılı değeri yaklaşık 28 Milyon TL olan 2 Acil Müdahale, 1 Çok Amaçlı Acil Müdahale teknesi Bodrum, Fethiye ve Marmaris limanlarında demirleyecek ve gerekli durumlarda tüm İl genelindeki olaylara müdahale edecek.

Fethiye Limanında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ev sahipliğinde düzenlenen tanıtım törenine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Liman Başkanı Abdurrahman Kara, Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı İlkay Tugay, Muğla, Fethiye, Seydikemer Şoförler Odası başkanları, Fethiye, Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tekneler Denizlerde Meydana Gelebilecek Acil Durumlar ve Yüzey Temizliğinde Kullanılacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin denizlerde vatandaşların can ve mal güvenliği için faaliyete aldığı 2 Acil Müdahale, 1 Çok Amaçlı Acil Müdahale teknesi deniz yangınlarına ilk müdahale, teknelerden su tahliyesi, personel ve yaralı nakli, tekne çekme, yedekleme, deniz kirliliğine müdahale, deniz yüzeyi temizleme gibi kabiliyetlere sahip. 2 Acil Müdahale tekneleri Bodrum ve Marmaris limanlarında, Çok Amaçlı Acil Müdahale teknesi de Fethiye limanında görev yapacak.

Teknelerin tanıtım töreninde konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca teslim aldıkları Fethiye ile şu anki Fethiye arasında hizmet kalitesi, çevre ve altyapı yatırımları ile büyük fark olduğunu, Büyükşehir ve ilçe belediyesi olarak

Editör: HABER MERKEZİ