Temel atma törenine Başkan Altınok’un yanı sıra AK Parti Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, MHP Keçiören İlçe Başkanı Arif Aksu, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve cami cemaati katıldı.

Törende katılımcılara hitaben konuşan Başkan Altınok, “Kuşcağız Mahallemizin tamamına yakını gecekondu idi. O şartlarda gecekonduya uygun camiler yapılmıştı. O zamanki imkanlar dahilinde milletimiz gelmiş, Allah razı olsun bu camileri tırnaklarıyla, gece gündüz sabaha kadar çalışarak nice emeklerle inşa etmişler. Camimizin fiziki yapısı bozulmuştu ve burada yeni bir camiye ihtiyaç vardı. Kuşcağız Mahallesi de büyüdü. İl nüfusundan fazla bir nüfusa sahip. Biz elimizden geleni yapacağız, inşallah bir an önce bu güzel eseri tamamlayıp ibadete sunacağız.” dedi.

Camilerin ilim ve kültür merkezleri olduğuna da dikkati çeken Altınok, “Kur’an-ı Kerim bir ilim kitabıdır. Cami ve cemevi aynı zamanda kültür evleridir. Yüce Rabbimiz, ‘Mümin önce güzel ahlaklı olacak' buyurmuştur. Güzel ve şuurlu nesiller yetiştirmemiz lazım. Bana göre buna önem vermek lazım. Cami planlaması yapılırken 4-6 yaş gençlik merkezleri de yapılmalı ve planlanmalı camilerde. Camiler bir ilim ve kültür merkezi, hatta bilim merkezidir. Bu eserin yapımında emek veren, yürek veren herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Başkan Altınok ve katılımcılar beton mikserini çalıştırarak caminin temelleri atıldı.

Editör: HABER MERKEZİ