ABB’DE KİMLERE İŞ ALDIN
Uzun bir dönem AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcılığı yapan Kırıkkale siyasetinin aktif figürlerinden birisi olan Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Mehmet Yılmazer, yerel seçimlere bir hafta kala CHP Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Ahmet Önal’a Twitter hesabı üzerinden sorular sordu. Önal’a ağır eleştiriler yapan Yılmazer, Milletvekilliğinden sonraki mal varlığını açıklayabilir misin?” a ‘ABB’de kimlere iş aldın?’ sorularını yöneltti. Roketsan’ın Kırıkkale’ye yaptığı büyük yatırımın uzun süre gecikmesine CHP adayı Önal’ın neden olduğunu iddia eden Yılmazer, Önal’a Kırıkkale’ye yapılacak yatırıma engel olmayı nasıl içine sindirip bugün sahada nasıl Kırıkkale Belediye Başkan Adayı olarak dolaştığını sordu. 

YILMAZER’İN AÇIKLAMALARI ŞÖYLE DEVAM ETTİ ; 
“Mehmet Saygılı başkan Roketsan’ın Kırıkkale’ye gelmesini sağlayan Kırıkkale sevdalısı bir adamdır. Temel mesele şudur: Mehmet Saygılı Roketsan’a yer gösterirken Roketsan’a gösterilen arazinin bir kısmında yer sahibi olanları ayartarak söz konusu arazinin Roketsan’a verilmesinde uzun süre gecikmeye neden olan CHP Kırıkkale Milletvekili ve bugün de CHP’nin Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Önal, bu şehre gelecek yatırıma engel olmayı içine nasıl hazmettirip de bugün sahada Kırıkkaleye Belediye Başkan Adayı olabilmektedir? Ahmet Önal Roketsana verilecek arazilerdeki özel mülkiyeti olanları bulup kendilerine daha fazla bedel alabileceğini söyleyip Avukatlık yapabileceğini teklif ettin mi? Milletvekilliği ile Avukatlık mesleğinin bağdaşmayacağını Avukatlık yapamayacağını bilmiyor muydun? Sayın Önal, kamuoyuna çıkıp bu kışkırtmalarını, Kırıkkale'ye yapılacak yatırımları engelleyip engellemediğini açıkla! Aksi takdirde sureti haktan görünüp Kırıkkalelileri kandırma!”

SİYASİ SABIKALI 
“Şimdi CHP Kırıkkale Milletvekili ve CHP Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Önal‘a açık açık sorular: Muhalefet partisi olduğunu söylüyorsun ve Kırıkkalelilere iş yapmayıp cenaze ve düğünle hemşerilerimizi geçiştiriyorsun. 2019-2024 yılları arasında CHP ABB başkanı Mansur Yavaş iken kaç tane Kırıkkaleli gencin elinden tuttun? Hangi iş adamımıza gerek İstanbul gerek Ankara’da yardımcı oldun da Kırıkkale sevdalısı olduğundan bahsediyorsun. Sayın Önal sen Kırıkkale sevdalısı olamazsın! CHP’nin bu ülkedeki siyasi sabıkasını bu millet bilir. Düğününe cenazesine gittin diye bu millete CHP’ye oy verdiremezsin! CHP Kırıkkale Milletvekili ve Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Önal yarın soracaklarıma cevaba hazır mısın? Kırıkkale’de cenaze düğün gezip Ankara Büyükşehir Belediyesine bir tane Kırıkkaleli yerleştirmedin ama acaba ABB’de kimlere iş aldın? Bunları açıklayabilir misin? Yoksa güya yarım sağcı yarım solcu Mansur Yavaş’ın Kırıkkale’de sana neden destek vermek için geldiğini anlatalım mı? Belediyeye ait hangi yerler için anlaştınız açıklayalım mı? Bu arada bence milletvekilliğinden sonraki malvarlığını açıklayabilir misin?”

ÖNAL VE ÖZEL ARASINDA BİR FARK YOK 
“Kırıkkaleliyi cenaze ve düğün gezisiyle yanıltanların CHP güzellemesine duranların parti içerisinde de yer bulamayanların ve istedikleri olmayanların bugün AK Partiyi ve Cumhurbaşkanımızı yerel seçimlerde kaybettirmeye odaklananların temel problemleri bireysel siyasi hesaplarıdır. Bunu dün böyle yapanlar hiçbir yere varmadılar, varamadılar ve varamazlar. Gözünüzün önünde koskoca bir çınarı kişisel hırslarınızla devirip CHP’nin eline Kırıkkale’yi vermek demek tüm varlığınızı inkar demektir. CHP ile mücadele karşısında kenarda susup Saygılı’yı koltuktan indirmek Recep Tayyip Erdoğan’ı koltuktan indirmektir. Özgür Özel gibi birinin Genel Başkan olduğu bir partinin adayına oy vermek Ekrem İmamoğlu gibi yabancı Büyükelçilerin masasında meze olmuş adamları iş başına getirmek demektir. Kişisel hesaplarla genel siyasete ayar vermeye çalışanların kaybedeceklerini hep birlikte gördük, göreceğiz. Ahmet Önal, Özgür Özel demektir, CHP demektir. Madem Ahmet Önal iyi, CHP’de ne işi var?”

Editör: HABER MERKEZİ