Ankara Büyükşehir Belediyesi, sınav dönemlerinde de öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.

17-18 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleşecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) katılacak adaylar, veliler ve görevli öğretmenler sınav giriş belgelerini göstererek EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde otobüs, raylı sistemler ve teleferik ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak.

SEFER SAYILARI DA ARTIRILDI

EGO Genel Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın Temel Yeterlilik Testi’nin (TYT) yapılacağı 17 Haziran 2023 Cumartesi günü ile Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi’nin (YDT) yapılacağı 18 Haziran 2023 Pazar günü adayların mağdur olmamaları için cumartesi günü 37 güzergâhta 85, pazar günü ise 34 güzergâhta 75 ilave servis sağlayacak.

Diğer hat ve güzergâhlarda da mevcut hafta sonu tarifesinde körüklü araç takviyesi yapılarak hizmet verilecek. İlave servis bilgilerine “ego.gov.tr” adresi üzerinden ulaşılabilecek.

Ayrıca saha denetim sorumluları ile Otobüs Filo Takip ve Raylı Sistem Kontrol Merkezleri tarafından anlık olarak yapılacak gözetimlerde yolcu yoğunluğuna göre, vatandaşların mağdur olmamaları için ilave otobüs ve tren servisleri de sağlanacak.

Editör: HABER MERKEZİ