AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, İsrail'in Filistin'e saldırılarına ilişkin, "Biz şimdiye kadar Türkiye olarak Filistinlilerin hep yanında durduk. Nasıl ki Davos'ta hadlerini bildirdik, 'one minute' dediysek, bugün de aynı noktadayız" dedi.

İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği katliamla ilgili konuşan Ala, hiçbir devletin ve toplumun geleceğini çocukların kanlarıyla karılan harçların üzerine inşa edilemeyeceğini belirterek, şunları söyledi:

"Gazze'de, Filistin'de kardeşlerimiz yokluğa, ölüme mahkum ediliyorlar. İnsanlık orada aslında abluka altına alınmıştır. Yapılan saldırılar bütün insanlığın vicdanına yapılmaktadır. Çocukların cenazesi, hastaneye yapılan bombardımanla, hastanenin önünde dizilecek yer kalmayacak kadar alan tuttu. Bu insanlığı hiçe saymaktır. Türkiye olarak başından beri oradaki kardeşlerimizin yanındayız. Onların hakkını savunuyoruz, savunacağız. Bunun maliyeti olmaz. İnsanlığı yok edemezsiniz. O, aslında kendi kuyunuzu kazmaktır. Hiçbir devlet, hiçbir toplum, geleceğini çocukların kanlarıyla karılan harçların üzerine inşa edemez. Ancak kendisine çukur kazar. Ancak kendi geleceğini karartır. Vicdanları mahkum edemezsiniz. Belki insanların etrafına abluka çizebilirsiniz. İnsanların bedenlerini ablukaya alabilirsiniz. İsrail'e söylüyorum; insanların vicdanını ablukaya alamazsınız. İnsanları teker teker, orada o çocukları öldürüyorsunuz ama insanlığı öldüremezsiniz. Filistin'i topyekun öldüremezsiniz, siz kendi geleceğinizi karartıyorsunuz."
 

Editör: HABER MERKEZİ