10 mahalle özelinde yapılan araştırmaya göre; Karşıyaka, Yaylacık, Güzeltepe mahallelerinde Cumhuriyet Halk Partisi, Yuva-Selim Özer-Bahçelievler, Sanayi, Bağlarbaşı, Kaletepe, Çallıöz mahallelerinde Milliyetçi Hareket Partisi, Ovacık ve Yenidoğan mahallelerinde ise AK Parti önde görünüyor.

Salt seçim anketinin yanında adayların Tanınırlık, Güvenirlik ve Tercih Edilme durumları da ölçüldü. Bin 250 denek üzerinde yapılan ölçüme göre Saygılı yüzde 89 ile en çok tanınan aday olurken, Tekinay yüzde 41 ile en az tanınan aday oldu. Önal yüzde 81, Ulusoy yüzde 72, Kuzucu ise yüzde 60 oranında tanınıyor.

Güvenirlikte ise işler Saygılı adına tepetaklak olmuş görünüyor. Her 100 vatandaşın 89'unun tanıdığı Saygılı 'ya bu 89 vatandaşın sadece yüzde 38'i güveniyor. En güvenilir isim ise Ulusoy gibi duruyor. Her 100 vatandaşın 71'i tarafından tanınan Ulusoy bu 71 vatandaşın yüzde 82'sinin güvenini kazanmış durumda. Önal'a güvenirlik yüzde 81, Kuzucu'ya yüzde 51, Tekinay'a ise yüzde 49 oranında güven görünüyor. 

Editör: HABER MERKEZİ