Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'u Yüz Yüze programına konuk eden Buket Aydın canlı yayında kadın ayrımcılığı yapan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na oy vermeyeceğini açıkladı.

BEN EV KADINI DEĞİLİM OYUM DA SİZE DEĞİL EKREM BEY'

Aydın, İmamoğlu'nun ev hanımlarına yönelik sarf ettiği sözlere tepki göstererek, "Niye çalışan kadınlar size mi oy veriyor? Ben ev kadını değilim oyum da size değil mesela Ekrem Bey bunu da böyle söylemek isterim" dedi.

'BU BAKIŞ AÇISI CHP ZİHNİYETİNİN TEZAHÜRÜ, YANSIMASI'

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'da İmamoğlu'nun söz konusu açıklamasına sert tepki gösterdi. Kurum, "Bunların işte hayatı böyle milleti ayrıştırmakla geçti. Ev kadınlarımızı siyasi tercihlerinden dolayı ayrıştırıyorlar. Kadın statüsünde değerlendirmiyorlar ya düşünebiliyor musunuz? O annelerimizi, ev kadınlarımızı... Biz her bir vatandaşımızı eşit görüyoruz. Hiçbir kimseyi ayırt etmedik, ayrıştırmadık, nedir bu bakış açısı ya? Bu bakış açısı CHP zihniyetinin tezahürü, yansıması. Aynı anlayış devam ediyor, ne yaparsanız yapın değişmez. Sen şimdi geliyorsun benim ev hanımı kardeşimizi siyasi tercihinden dolayı ayrıştırıyorsun. Az bekle, sabret. Bak ev kadınlarıda, gençlerimizde, vatan sevdalısı arkadaşlarımızda ona gereken cevabı sandıkta verecek." dedi.

Editör: HABER MERKEZİ