CHP, İstanbul'da aday lansman tanıtım toplantısı düzenliyor. Aday tanıtım toplantısına eski genel başkanlar da davet edildi ancak eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu kabul etmedi. CHP'nin eski genel başkanlarından Hikmet Çetin ise salonda etkinliği takip ediyor.

ÖZGÜR ÖZEL SAHNEYE ÇIKTI

Adaylık lansmanına CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katıldı. Açıklamalarda bulunan Özel, "Napolyon'un bana dünyayı verseniz ona başkent yaparım dediği şehirde, Fatih Sultan Mehmet'in çağ açıp çağ kapattığı şehirde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu ülkenin ziyneti dediği şehirde beş yıldır hizmet veren Ekrem İmamoğlu'nun yeniden beş yıl hizmet vermesi için bir aradayız.

Buket Aydın'dan canlı yayında Ekrem İmamoğlu çıkışı: Oyum size değil Ekrem Bey! Buket Aydın'dan canlı yayında Ekrem İmamoğlu çıkışı: Oyum size değil Ekrem Bey!

Bir ülkenin olabilmesi için o ülkenin ordusunun sınırlarını koruması ve bir sözleşmesi olması lazım. Bir sözleşmemiz var. Hepimizin üzerinde mutabık olduğu bir anayasamız yok ama ilk dört maddesinde mutabık olduğumuz bir anayasamız var. O anayasa, değiştirilene kadar hepimizi bağlıyor. Eğer siz o anayasanın bir maddesini yok sayarsanız başka birinin de başka bir maddeyi yok sayma tartışmasını kabul edersiniz." dedi.

Editör: HABER MERKEZİ