Zafer Partisi Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Emin Erkeç, Kırıkkale’nin en köklü Televizyonlarından biri olan Kanal Siyaset'i ziyaret etti.  

Kırıkkale’nin problemlerini de dile getiren Belediye Başkan Adayı Erkeç, “Makine ve Kimya Endüstrisi’nin lojmanlarının olduğu bölgenin bu kadar gelişeceğini tahmin edemeyerek, orada yeterli alt ve üst yapı çalışmasını yapmamışlar. Bu nedenle o bölgede günümüzde sorunlar yaşanmaya devam ediyor. Ben de Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya sormak istiyorum, ROKETSAN’ın yapım aşamaları devam ederken, o bölgenin de gelişebileceğini düşündünüz mü ve oraya bu gelişimi kaldırabilecek bir alt ve üst yapı çalışmanı planladınız mı? O bölge için kentsel dönüşüm projeniz var mı?” dedi.

Erkeç’in değindiği bir diğer konu ise Kırıkkale’ye son yıllarda yapılan kavşaklar ve yollar oldu. Erkeç, halk arasında Deve Bağırtan olarak bilinen Yenimahalle’de bulunan geçidin, Kırgaz’ın orada bulunan köprülü kavşağın, Yeni Mahalle’de bulunan köprülü kavşağın ve otobüs terminali yanında bulunan köprülü kavşağın vatandaşları mağdur ettiğini ve araçların geçerken zorlandığını, bazı zamanlarda ise hiç geçemediğini belirtti. Öte yandan Erkeç, tren yolu üzerinde bulunan üst geçitler içerisinde yer alan asansörlerin neden kullanılmadığını da dile getirdi. 

Editör: KAAN YAMAN