Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Destici basın toplantısında, İstanbul Bayrampaşa'da bir iş merkezinde çıkan yangında mahsur kalmalarının ardından itfaiye ekiplerince kurtarılan 9 kişi ile yangından etkilenenlere geçmiş olsun dilediğinde bulundu.

Deprem konusuna değindi

Konya, Erzurum ve İzmir'de dün en yükseği 5.0 büyüklüğünde 3 deprem meydana geldiğini hatırlatan Destici, şu ifadeleri kullandı:Öncelikle geniş kapsamlı kanun düzenlemesine ihtiyaç var. Yerel yöneticileri, bu konuda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile iş birliği yaparak depreme dayanıklı binalar üretmeye, depreme dayanıksız binaları süratle yıkmaya ve kentsel dönüşümü gerçekleştirmeye davet ediyoruz.

Destici, Türkiye'nin terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünün altını çizerek, ülke sınırları içerisinde terörün yok denecek kadar azaldığını söyledi.

Terörle mücadeledeki başarının altını çizdi

Başta PKK'nın uzantısı HDP yöneticileri olmak üzere onlarla işbirliği tutan siyasetçilerin, İHA ve SİHA'lar başta olmak üzere savunma sanayisinde üretilen ve Türk milletinin her bir ferdini, soydaş ve kardeş coğrafyamızı da sevindiren bu gelişmelere yönelik eleştirilerinin, attıkları çamurların yüzlerine çarpıldığını görüyoruz.

Türkiye'nin, İHA ve SİHA'lar başta olmak üzere savunma sanayisinde attığı adımların terörle mücadeledeki etkisine işaret eden Destici, şöyle konuştu:

Mustafa Destici, Emniyet Genel Müdürlüğünde yeni görevlerine atanan personele başarılar dileyerek yeni görevlerinin ülke ve millet için hayırlı olmasını diledi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen operasyonda yakalanan uyuşturucuyla terör örgütünün 11 milyar lira yasa dışı gelir elde etmesinin engellendiğini anımsatan Destici, "Gelişmeyi, terör örgütünün karanlık yüzünü ve kirli suçlarını bir kez daha göstermiş olması sebebiyle önemli buluyorum." dedi.

Destici, ülkede uyuşturucu kullanımının yaygınlaştığını ifade ederek, bu konuda gerekirse Ceza Kanunu'nda yeni düzenlemeler yapılması ve daha ağır cezalar getirilmesi gerektiğini söyledi.

Editör: HABER MERKEZİ