TKP'nin Kadıköy Belediye Başkan adayı ve Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, konuk olduğu programda neden Kadıköy'e aday olduğu, neden Tunceli'yi tercih etmediği sorularını yanıt vermekte zorlandı.

Başkan adayı Tekinay: 20 yıldır Kırıkkale'de değişen bir şey yok Başkan adayı Tekinay: 20 yıldır Kırıkkale'de değişen bir şey yok

"HERKES YÖNETİMİN BİR PARÇASI OLABİLİR"

Maçoğlu, "Sonuçta belediyecilik bir şehri tanımak, sokaklarını bilmek, insanlarını tanımak, sonuçta çöp kaldıracaksınız, cenaze kaldıracaksınız. Bu açıdan bakıldığında genel sosyalist planlamanın dışında o kentle ya da insanların da ilgili bir şey doğal olarak. Tunceli'den Kadıköy'e bir Belediye Başkanı getirilmesi sorun yaratmaz mı?" sorusuna "Eğer bir bireyin tek başına yönettiği bir anlayış üzerinden bir çalışma olsa dediğiniz çok doğru. Yani sadece bir Belediye Başkanı o şehir tek hakimi tek yönetici grubu olarak görürseniz. Ama bir şehri kendisinin de içine koyduğu meclislerle yönettiği, birlikte yönetme kültürünün geliştiği bir anlayışa biçimi geliştiğinde tam tersi. Ülkenin neresinden gelirse gelsin, herkes yönetimin parçası olabilir. Bugün Kadıköy nasıl bir mozaik. Mesela 300 bine yakın Dersimlinin yaşadığı bir şehirden bahsediyoruz" yanıtını verdi.

Editör: HABER MERKEZİ