İşgalci İsrail yönetiminin, Batı'da kurduğu kara propaganda ağını ortaya koyan belgesel yeniden gündem oldu. Katar merkezli El Cezire kanalının ilk olarak 2017'de yayınladığı Lobi isimli belgesel serisi ABD'de yasaklanmıştı. Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi, belgeseli yine yayınladı.

GÜNÜMÜZDE DE SİSTEM AYNI

Gizli kamerayla İsrail lobisinin içine sızan El Cezire muhabiri, belgeselde İsrail'in ABD'yi nasıl yönlendirdiğini ifşa ediyor. Lobi'nin iftira, karalama, yıldırma ve hatta tehdit ve şantaja kadar uzanan faaliyetleri kanıtlarıyla gözler önüne seriliyor.

İngiltere ve ABD'deki İsrail lobilerinin kurdukları gizli ağlarla ve sistemlerle nasıl çalıştıklarını ortaya koyan belgeselde anlatılan gerçekler, bugün de yaşananların sistemin geçmişten günümüze nasıl kurulduğunu da gözler önüne serdi.

Kesinleşmiş cezası bulunan şahıs yakalanarak cezaevine gönderildi Kesinleşmiş cezası bulunan şahıs yakalanarak cezaevine gönderildi

Belgeseller; El Cezire muhabirlerinin Tel Aviv yanlısı gibi gözükerek İsrail adına çalışan grupların arasına gizlice sızması ve en az 6 ay süren bir gizli çalışmalarla elde ettikleri bilgilerden oluşuyor.

Editör: HABER MERKEZİ