31 Mart 2024 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi kapsamında Muhammet Ali Tekinay, Yeniden Refah Partisi’nden Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurusunu yaptı. Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda sağanak yağışa rağmen kalabalıkla buluşan Tekinay, beraberindeki kalabalıkla birlikte parti binasına kadar yürüdü. Burada ‘Başkan Tekinay’ sloganları eşliğinde yürüyen Tekinay, beraberindeki heyetle birlikte parti binasına çıktı.

Türkeş'in kızı da aday olmuştu! Adana anketi geldi, işte son durum Türkeş'in kızı da aday olmuştu! Adana anketi geldi, işte son durum

Tekinay ve beraberindeki heyet, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Arif Erdal ve parti yönetimi tarafından karşıladı. Seçimin hayırlara vesile olmasını dileyen Erdal, başkanlık yolunda Tekinay’a başarılar diledi. İktidar olmanın yolunun yerel seçimlerden geçtiğini belirten Erdal, Yeniden Refah Partisi olarak milletvekili seçimlerinde başarı gösterdiklerini vurguladı. 2028 yılında yapılacak olan seçimlerde Yeniden Refah Partisi’nin iktidar olacağını ifade eden Erdal, “Bu kapsamda yerel seçimlerimizi önemsiyoruz. İktidar olmanın yolu yerel seçimlerden geçer” dedi.

Editör: HABER MERKEZİ