Sosyal medya trolleri iş başında! Sosyal medya trolleri iş başında!Kırıkkale'nin tanınan simalarından Cidde Eski Basın Ateşesi, AK Parti Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adayı Bahattin Akyön, katıldığı canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kırıkkale TV'den canlı yayınlanan programın moderatörlüğünü Kırıkkale TV Genel Yayın Yönetmeni İlyas Şen üstlenirken, gazeteci olarak ise Kadir Yahşi katıldı.  Akyön, Yahşi ve Şenin kendisine sorduğu soruları bir bir yanıtladı. 
AK Parti Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adayı Bahattin Akyön, kendisine Kadir Yahşi tarafından yöneltilen "Belediye başkanı olduğunuzda, belediye başkan yardımcılığı görevi için Harun Oğuz ve Gazeteci Ercihan Çakmak'ın ismi geçiyor. Bu doğru mu? Siz şimdiden bir belediye başkan yardımcısı tayin ettiniz mi?" sorusunu cevapladı. 
Her soruya olduğu gibi bu soruya da tüm şeffaflığı ile cevap veren Akyön verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı; "Bu soru sürekli bana da geliyor. Benim bir tane sözüm var. Diğer sözlerime gelince istişare mekanizmam var. Bu istişare mekanizmasında Kırıkkale'nin abileri, büyükleri var. Ben belirleyici olmam, ben hizmet eden olurum. Ben Ankara Büyük Şehir Belediyesi Danışmanlığı'nda da bunu öğrendim, Yenimahalle'de de bunu öğrendim, diplomatik hayatımda da bunu öğrendim.  Siz 10 sene, en kritik dönemde, Orta Doğu'da görev yapıyorsunuz, Mısır krizini gören, Katar krizini gören, 15 Temmuz'u gören, 22 Ocak 2015 Kral Abdullah'ın ölümünü gören, Kaşıkçı krizini gören, yapılan boykotları gören bir adam olacaksınız, 10 sene görev zarfında 4 defa takdir alacaksınız. Bunlar neyle oldu zannediyor millet? Bunlar istişare ile oldu." 
"O dönem büyüklerimizle istişare ederiz. Kırıkkale'nin müthiş büyükleri var bugün Ankara'da. Hepsinden Allah razı olsun. Herhangi bir şekilde hiçbiri benden belediye başkan yardımclığı istemedi. Ama bir yerde bir sözüm var. Ben doğruyu, hakkaniyeti söylerim. Adaylık müracaatımda şunu söyledim, Kırıkkale'de belediye başkan yardımcılarının bir tanesi teşkilatın verdiği kişi olacak. Kim olursa seçmeyeceğim, diyeceğim ki, kardeşim seçin bana 3 tane isim. İl Başkanlığı'nın, Kadın Kolları'nın, Gençlik Kollarının, mahalle komitelerinin, teşkilatımızın, sivil toplum kurulularının ihtiyaçlarına yönelik bütün hizmetleri bu başkan yardımcısı yapacak. Yani Kırşehir'de Ahi Evran gününe gidiyor, otobüsü benden neden istiyorlar? Benim Kırıkkale'de yapacağım şu kadar projem var. Ben bunlarla uğraşacağım, alt yapım var, Cumhuriyet Meydanı'm var, Zafer Caddem var, birçok bulvarım var. Bunun sözünü verdim. Yani teşkilatın kendinin atadığı, sivil toplum kuruluşları ve teşkilatın organizasyonlarını iş birliği halinde yapabilecek biri. Belediyede muhatap bulamadım sözünü kaldıracağım. Bu arkadaş bu işleri yapacak ve yetkilendireceğim. Yani yetkiyi kendimde toplayıp  da o arkadaşı orada göstermelik tutmayacağım. Bunu yapacağım bunun için sözüm var. Ama bunun dışında benim bütün arkadaşlarım Kırıkkale sevdalısı, Kırıkkale gönüllüsü, Kırıkkale'yi  Türkiye'de marka bir dünya şehri yapmak için hergün proje çalışıyoruz."
"Bana onlar da sordu, imar, fen işleri, tanıtım noktasında çok farklı bir düşüncem var. Bu da berlediye tecrübemden kaynaklanıyor. Ben Uzak Doğu'ya gittim. Dedim ya gitmediğim ülke kalmadı. Orada gördüğüm o kadar güzel tablolar, o kadar manzaralar var ki, bunu yapmak için bunu bilen birkaç tane arkadaşımla çalışacağım, şehir için. Ama diğerlerinin hepsi istişaridir, abilerimiz, büyüklerimiz istişare noktasında belirleyici bir unsur oalcak. Onların kesinlikle böyle bir şeyi olmadı. Sadece teşkilata böyle bir sözüm var, bunu da yerine getireceğim."

Editör: KAAN YAMAN